Міністерство освіти і науки України працює над реформою системи оплати праці педагогічних працівників. Зокрема, планується збільшити питому вагу посадового окладу (тарифної ставки) в загальній сумі заробітної плати. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відповіді на електронну петицію №41/007712-25еп, яку зареєстровано 21 січня 2025 року, підтриману понад 25 тисяч громадян.
Шмигаль нагадав, що нині органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про доплати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної та професійної освіти за рахунок коштів місцевих бюджетів. Така можливість була закріплена постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024 року №1515, яка визначає порядок використання відповідної субвенції.
Уряд також розглядає можливість запровадження нової бюджетної програми — субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших установ, які утримуються з відповідного місцевого бюджету. Для реалізації цієї ініціативи необхідно внести зміни до Державного бюджету України на 2025 рік та залучити додаткові джерела фінансування.
“Підвищення рівня оплати праці педагогічних та інших працівників закладів освіти залишається одним із пріоритетних завдань уряду. Міністерство освіти і науки вже опрацьовує варіанти реформування оплати праці, враховуючи фінансові можливості бюджетів усіх рівнів в умовах воєнного стану”, — підкреслив прем’єр.
Законодавчою основою для розгляду електронної петиції стали стаття 40 Конституції України, стаття 23-1 Закону “Про звернення громадян” та Порядок розгляду електронних петицій, затверджений постановою КМУ №457 від 22 липня 2016 року.
Нагадаємо, що постановою КМУ від 8 листопада 2024 року №1286 встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці для вчителів закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форм власності: з 1 січня 2025 року — 1,3 тис. грн (1 тис. грн “на руки”), а з 1 вересня — 2,6 тис. грн (2 тис. грн “на руки”).
Оскільки відповідно до статті 32 Закону України “Про місцеве самоврядування” організація фінансового забезпечення закладів освіти належить до компетенції місцевих рад, рішення про доплати іншим категоріям педагогів наразі можуть ухвалюватися на рівні громад. Водночас держава працює над тим, аби надати їм для цього додаткову підтримку через субвенції.
Коментарі
Знову хочуть винайти велосипед. Щось видумують. Зробіть так, щоб виконувалися норми Закону про освіту, 1 т.р. повинен дорівнювати мінімальній зарплаті. І всім бюджетникам(вчителі, лікарі, поліціянти, прокурори, судді і т.д.) оплачувати зарплати за тарифами ЄТС
Додати коментар