Автор: Юлія Гришина, народна депутатка, 17.10.2024 р.
Сьогодні на засіданні Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядали законопроєкт #12053 – «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року». Комітет рекомендував залишити для наступної вступної кампанії минулорічні умови, що передбачають складання чотирьох предметів на НМТ (три – обовʼязкові, один – на вибір). Водночас МОН розглядало можливість впровадити пʼять предметів на НМТ у 2025 році.
Три роки пандемії COVID-19, третій рік повномасштабного вторгнення росії в Україну. Щороку – все гірші результати складання НМТ, все більші освітні втрати та відтік абітурієнтів за кордон. Цьогоріч кількість вступників на бакалаврат до українських ЗВО скоротилася на третину порівняно з 2023 роком.
Вважаю, що в таких умовах основне завдання – зберегти українську систему освіти та наших дітей в цій системі.
Посилення вимог до правил вступу жодним чином не корелюється з досягненням цієї мети. Тому я утрималася від голосування за цей законопроєкт.
Вважаю, що всі зусилля зараз необхідно спрямувати на створення безпечних умов навчання, покращення якості освіти та захист наших дітей
Коментарі
Перед тим, як щось розглядати та впроваджувати, хай би оте "моно" влаштувало собі пробний НМТ хоча б на 4 предмети і спробувало спочатку на своїй шкурі, а потім дітям... 4 предмети були на грані фізичних можливостей, не говорячи вже про психологічні, а воно хоче 5
Слів немає, хай самі своє нмт складають, спеціально так зробили, щоб топити
З кожним раундом рехворм від МОН результати в освіті все гірші. П'ятикласники (НУШ) ледве читають і в основній масі не можуть без помилок списати короткий текст. Скоро не буде кого та й кому вчити. На жаль. Система буксує і сипеться. Це видно всім, крім МОН. Лісовий ніякий як міністр, лояльний виконавець. Про який п'ятий предмет вони верзуть?!
Я вважаю, монівцям , крім основної роботи потрібно в обов'язковому порядку викладати в школі ( скажімо, як директор школи має право на 9 год.для викладання предмету). Можливо, тоді реформи справді матимуть успішні результати.
Реформи мають покращувати , а не ускладнювати щось в освіті. Саме це і відбувається: вчителю докидають все більше позаурочної роботи ( на ведення електр.журналу потрібно не менше год.,щоб заповнити його за пройдені 7 уроків в день, табелі в НУШ на два аркуші, після перегляду якого в батьків виникає питання " а що з моєю дитиною не так?"). А перевантаження дітей додатковими предметами? У 5-класників 7 уроків на день!!!????, коли в 11-класників є дні по 6 уроків.А що говорити про постійні відкриті вакансії вчителів у школах - директори не дуже цінуюють педагогів, а молодь шукає кращі перспективи. Насправді, реформісти дуже далекі від реалій шкільних буднів, в цьому і проблема!
Додати коментар