З 1 вересня 2027 року в Україні стартує реалізація Державного стандарту профільної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 р. № 851.
Щоб забезпечити якісне впровадження нового стандарту — продовж 2025–2026 років відбуватиметься розроблення модельних навчальних програм обов’язкових, профільних та вибіркових освітніх компонентів для різних профілів. Серед них також буде і програма для професійного спрямування (закладів профтехосвіти). Частина змісту таких програм буде інтегруватися з професійними стандартами або стандартами з конкретних професій завдяки співпраці педагогів загальної середньої освіти та викладачів / майстрів виробничого навчання.
Упродовж липня 2025 відбулося декілька зустрічей Міністерства освіти і науки України спільно з Командою підтримки відновлення та реформ (RST), Офісом реформ Кабінету Міністрів та Програмою підтримки ОБСЄ для України на тему «Співпраця викладачів загальноосвітніх предметів та викладачів спеціальних дисциплін/майстрів виробничого навчання в розробленні модельних навчальних програм профільної середньої освіти професійного спрямування».
Участь у заході взяли:
• 4 представники профтехів з Луганської, Одеської, Сумської та Харківської областей;
• 18 педагогічних працівників закладів профтехів та фахової передвищої освіти з 10 областей, що готують фахівців для автономної та енергетичної сфери.
Учасники спільно:
• проаналізували сильні та слабкі сторони впровадження стандарту профільної освіти за професійним спрямуванням;
• обговорили особливості формування агрономного та енергетичного профілю, його зміст, структуру типового навчального плану та предметне наповнення;
• напрацювали проєкти структури та змісту модельних програм обов’язкових освітніх компонентів, зокрема інтегрованих курсів;
• надали пропозиції щодо запуску активної інформаційної кампанії про новий стандарт і підтримки освітян під час розроблення програм.
Результати цієї співпраці стануть підґрунтям для створення якісного освітнього контенту в межах нової профільної школи та забезпечать тісніший зв’язок між загальною і професійною освітою.
Коментарі
Додати коментар