На допомогу директору закладу освіти. Педагогічне навантаження вчителя

На допомогу директору закладу освіти. Педагогічне навантаження вчителя
Дата: 17.07.2024

Навчальне навантаження між педагогічними працівниками розподіляє керівник закладу освіти, погоджуючи його з профспілковим комітетом, залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склалися у закладі (пункт 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0056-93#Text ). 

У кінці навчального року, до надання педагогічним працівникам відпустки, керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити їм, яке педагогічне навантаження вони отримають у наступному навчальному році (підпункт Е пункт 20 Розділу IV Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0121-94#Text ). Але законодавство не визначає форму повідомлення працівника про педагогічне навантаження: усне це чи письмове повідомлення. 

Водночас відповідно до пункту 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, тарифікаційний список вчителів та інших працівників закладу освіти  затверджується   за  погодженням  із  профспілковим  комітетом  не пізніше 5 вересня і подається вищому органу управління. Саме у тарифікаційному списку зазначається тарифний розряд, розмір ставки на місяць та її підвищення, кількість годин на тиждень, види та розмір доплат.  

Упродовж навчального року можливий перерозподіл годин педагогічного навантаження. Він допускається, якщо навчальний план закладу передбачає зміни кількості годин з окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів) або якщо педагогічний працівник надає письмову згоду на зміну навантаження, і при цьому важливо дотримуватися законодавства (частина 5 статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text ). 

Проте, якщо у закладі освіти зменшилася загальна кількість педагогічного навантаження, і педагог не надає письмової згоди на зменшення навантаження, тоді керівник закладу освіти повинен зменшити чисельність штату педагогічних працівників, застосувавши норми статті 42 Кодексу законів про працю України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text

Вподобайки:

1
0
0
1

Коментарі

Ольга

Чи діляться працівники закладу на пенсіонерів і не пенсіонерів. Дякую.

Ярослава

Як розподіляються години між викладачами пенсійного віку в професійному ліцеї

Додати коментар

Новини:

Поділитися: