На Тернопільщині школяр цькував вчителя. Суд оштрафував його батька

На Тернопільщині школяр цькував вчителя. Суд оштрафував його батька
Дата: 26.01.2023

Райсуд на Тернопільщині оштрафував батька семикласника, бо хлопець цькував свого класного керівника.

Про це йдеться у постанові Лановецького районного суду Тернопільської області.

Суд встановив, що з вересня по грудень 2022 року школяр під час уроку ображав вчителя, нецензурно висловлювався та порушував дисципліну, завдавши шкоди здоров’ю педагога.

Суддя визнав батька хлопця винним у порушенніч. 3 ст. 173-4 КУпАП та призначив йому 850 гривень штрафу. Також він повинен сплатити 496 грн судового збору.

Батько школяра визнав провину і запевнив, що з сином вже провів виховну бесіду. За його словами, той подібного більше не вчиняє.

Покарання за булінг у школах

У січні 2019 року в Україні почав діяти закон про булінг у школах.

Згідно із законом, булінг — це моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Закон передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань.

Булінг, унаслідок якого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2023 році 850 до 1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо ж булінг вчиняється групою осіб або повторно протягом року, то кривдник/и повинні сплатити від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн) або мають виконувати громадські роботи протягом 40-60 годин.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: