Автор: Наталія Піпа, народна депутатка, секретар комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій
Я не маю ілюзій, що це відбудеться швидко. Але це шлях, яким треба йти. Щоб наші діти не просто отримували знання, а могли і вміли їх застосувати.
4 аргументи «ЗА» реформу:
1. Зараз майже 70% дітей навчаються за гуманітарними профілями. А на ринку праці є потреба у технічних, природничих спеціальностях. Потрібно переорієнтувати освіту, відповідно до потреб економіки держави.
2. З 2027 року випускники 9 класів НУШ першими перейдуть у трирічну профільну школу за двома спрямуваннями: академічним та професійним. Академічні ліцеї готуватимуть до здобуття вищої освіти. А професійні ліцеї будуть орієнтовані на швидке здобуття професії. Великий ліцей зможе пропонувати на вибір різноманітні освітні напрямки – профілі. Діти вчитимуть менше предметів, але саме ті, які їм згодяться в обраній спеціальності. І вже з ліцею працюватимуть над своїм професійним майбутнім.
3. Державі, територіальній громаді реалістичніше забезпечити якісну матеріальну базу, фахових педагогів та змістовне наповнення для великих закладів. Таким чином, ми не будемо розпорошувати ресурси, а спрямуємо їх цільово й ефективно.
4. Так побудовано освіту за кордоном.. І це ще один аргумент на користь реформи профільної школи. Адже чинний зараз 11 річний термін навчання не відповідає стандартам і практиці європейських держав. Завдяки підтримці міжнародних партнерів зараз можемо провести успішну реформу.
Це шанс на стрімкі, якісні зміни. Його необхідно використати, дати дітям свободу вибору і мотивацію для навчання.
Експерти Швейцарсько-український проєкт DECIDE та Міністерство освіти і науки України зустрілися з представниками громад Львівщини. Громадське обговорення реформи профільної середньої освіти відбулося жваво і конструктивно.
Працюємо з вірою в успіх реформи!
Коментар від Ігора Лікарчука, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти
Одна народна депутатка у соцмережі заявила, що «амбітною метою профільної школи є підготовка до ЗНО без репетиторів». Це однаково, що вважати амбітною метою існування людини на цій грішній землі лише їжу та секс…
Коментарі
Додати коментар