Автор: Тетяна Гребенюк
Вчителі знову ходять по освітніх базарах і скуповують виховні плани для 1-4 класів).
Колеги, освітній процес у початковій школі - наскрізний. Окремих виховних планів ми не пишемо. Ніхто не звільнить нас від папероманії, поки ми самі себе не звільнимо!
Піднімайте це питання на педрадах, обговорюйте і приймайте правильне рішення, за яке - і голосуйте.
Читайте ще окремі дописи у коментарях про те, чого не вимагається зараз.( Нова інструкція з діловодства для ЗЗСО вам у поміч)
Багато вчителів кажуть, що дирекція примушує їх писати виховні плани, бо "..як хтось приїде на перевірку, то треба мати, треба показати " ))
Виховну роботу з дітьми можна побачити наживо, відчути, поспостерігати ...і без паперів!
Виховні розмови з учнями мають бути за потребою , вже, тут і зараз. І ніякі записи (обов'язково щось провести ) не дадуть такого результату, як обговорення, бесіда , діалог чи дискусія - ЗА ПОТРЕБОЮ. Вчитель сам вирішить у який момент і про що варто поговорити з учнями.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Багато вчителів у 1-4 класах і далі продовжують писати плани виховної роботи на семестр, рік... Деякі просто купують готові виховні плани у колег ( у фб є купа виховних на продаж))
Колеги, читайте Концепцію НУШ, на якій будується НУШ! Сторінка 20 ( скрін подаю). Нема окремих " занять із моралі"! Навчально - виховний процес - НАСКРІЗНИЙ! Виховуємо наших учнів на всіх уроках, на ранкових зустрічах, на перервах, у їдальні, на вулиці....
Кожного дня трапляються зовсім незаплановані виховні моменти : взаємовідносини з однокласниками, порушення правил класу чи роботи у групах, парах, суперечки під час гри чи дискусії... тощо. Все це пояснюється, вирішується , обговорюється та приймаються рішення одразу - і ЦЕ НАЙКРАЩЕ ПРАЦЮЄ, бо вирішуємо проблеми , які склалися- тут і вже!
P.S. Якщо цього не знали ви чи ваша дирекція, то рекомендую прочитати всю Концепцію НУШ. Успіхів нам усім!
Коментарі
Все це правильно, але якщо вчитель не планує свою виховну роботу, він не готовий будь-коли підтвердити свій виховний вплив. Я маю на увазі приклади, цитати, притчі, роздатковий матеріал. Потрібно робити план за датами, святами, щоб бути готовим підтвердити те, що ви будете виховувати на кожному кроці освітнього процесу.
А нічого, що цей "навчально-виховний процес " давно називається "освітній"?
А за що ж тоді заступнику директора з виховної роботи доплату в розмірі 20 відсотків встановлюють при тарифікації, який відповідає/ мв би відповідати за впровадження Концепції НУШ??? Справи розходяться з фінансами))) Будьте оборежні..
Популістский допис, який, на даль, "на ура" сприймуть маси. Враження, що автор не читав інструкцію з діловодства, на яку посилаються. А про організацію освітнього процесу взагалі не чув
Доброго дня. 1-4 не пишуть плани, бо наскрізне виховання. Цікавить питання : як бути з 5-7 класами, вони також НУШ. Якщо ( згідно Концепції), то не пишуть, а на котрому тоді уроці, перерві провести єдиний урок, урок мужності, зустріч з відомими людьми....
Додати коментар