Набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 18 жовтня 2022 року № 924 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2022 року за № 1461/38797. Цей наказ затверджує нову редакцію Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться з метою піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», Інститут української мови Національної академії наук України.
У новій редакції Положення враховано процеси децентралізації та утворення територіальних громад; уточнено механізм проведення конкурсу, зокрема у період воєнного стану, надзвичайної ситуації природного або техногенного походження, карантину тощо.
У документі конкретизовано перелік категорій здобувачів, що навчаються в українських закладах освіти, для яких проводиться конкурс, а саме це:
• учні одного року навчання закладів загальної середньої освіти (3 – 11 (12) класи);
• учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
• студенти закладів фахової передвищої освіти;
• студенти закладів вищої освіти.
Згідно з новою редакцією Положення конкурс проводять у чотири етапи:
• перший – на рівні закладів освіти (листопад);
• другий – на рівні територіальних громад, районів міст Києва та Севастополя, районів областей (листопад – грудень), рішення про рівень проведення другого етапу ухвалює відповідний орган управління у сфері освіти Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
• третій – на рівні Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (грудень – лютий), порядок та формат проведення визначає відповідний оргкомітет третього етапу;
• четвертий – на всеукраїнському рівні (березень).
Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти беруть участь в першому, третьому та четвертому етапах Конкурсу.
Крім того, у Міжнародному конкурсі беруть участь й учні закордонних закладів освіти. Для них конкурс проводиться в два етапи:
• перший – на рівні закладів освіти з вивченням української мови, культурно-освітніх центрів, громадських організацій закордонних українців (далі – культурно-освітні центри) (листопад – січень);
• другий – на рівні країни проживання закордонних здобувачів освіти (лютий – квітень).
Участь у Міжнародному конкурсі є добровільною.
Переможцями першого – третього етапів Конкурсу є учасники, які в кожній категорії посіли перше, друге та третє місця. Кількість призових (перших, других, третіх) місць становить, як правило, не більше 30 відсотків від загальної кількості учасників у кожній категорії з орієнтовним розподілом їх у співвідношенні 1:2:3 в рейтинговому порядку.
У четвертому етапі Конкурсу в кожній категорії визначаються: один переможець, який посів перше місце, два переможці, які посіли друге місце, три переможці, які посіли третє місце, згідно з рейтингом результатів.
У категорії «учні одного року навчання закладів загальної середньої освіти (3–11 (12) класи)» переможців визначають за кожним роком навчання.
Коментарі
Додати коментар