Передача шкільного автобуса з балансу відділу освіти на баланс КП Благоустрій

Передача шкільного автобуса з балансу відділу освіти на баланс КП Благоустрій
Дата: 20.11.2022

Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

📝 Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України із забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами та відповідно до затвердженого місцевого Положення про порядок використання шкільних автобусів, в якому визначаються:

• умови перевезення дітей та педагогічного персоналу до місць навчання та в зворотному напрямку,

• умови використання шкільних автобусів для забезпечення екскурсійного обслуговування дітей та учнівської молоді,

• здійснення нерегулярних перевезень здобувачів освіти та педагогів до місць проведення позакласних і позашкільних, культурно-масових заходів і спортивних змагань;

• забезпечення участі учасників освітнього процесу в нарадах, семінарах, конференціях, інших заходах територіальної громади;

• перевезення вихованців закладів дошкільної освіти у супроводі вихователя, не змінюючи основний графік руху автобусів та можливість і умови використання шкільних автобусів для інших потреб громади, не пов’язаних з освітнім процесом.

📎 Відповідно до Положення розробляються та затверджуються схеми маршрутів, графік руху, паспорти маршрутів шкільних автобусів для регулярного підвезення учнів до закладів освіти, зокрема у сільській місцевості.

📝 Шкільні автобуси мають відповідати вимогам Національного стандарту України ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги». Вимоги для спеціальних шкільних автобусів, у яких обладнано місця для дітей з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках, визначено наказом МОН від 31.12.2010 № 1316 .

📎 З питання не очевидно, за рахунок яких коштів було придбано шкільний автобус. Це могли бути як кошти місцевого бюджету, так і за рахунок коштів Державного бюджету - залишки освітньої субвенції, цільові кошти в рамках виконання Державної цільової соціальної програми "Шкільний автобус". І в цьому сенсі не варто забувати про забезпечення цільового використання коштів і відповідних матеріальних цінностей.

📝 Згідно з пунктом п.5 статті 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту» підвезення до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку (до місця проживання) учнів і педагогічних працівників забезпечують органи місцевого самоврядування за рахунок місцевих бюджетів шкільними автобусами, у тому числі спеціально обладнаними для перевезення осіб з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.

📎 Підвезення іншим транспортом (у тому числі з попередньо визначеними зупинками) може здійснюватися за умови, що кількість учнів і педагогічних працівників, які потребують такого перевезення, не перевищує 8 осіб.

📎 Що стосується передачі індивідуально визначеного майна, зокрема транспортного засобу, з балансу бюджетної установи на баланс комунального підприємства, то це відбувається за рішення місцевої ради.

📎 Комунальні підприємства відповідно до статті 136 Господарського кодексу України можуть отримати комунальне майно на праві господарського відання. Передача комунального майна у господарське відання оформляється актом приймання-передачі відповідно до законодавства.

📎 Варто також зазначити, що фінансова підтримка комунальних підприємств (крім відшкодування різниці в тарифах) підпадають під визначення державної допомоги суб’єкту господарювання згідно Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» і тому регулюються з метою недопущення спотворення економічної конкуренції.

📝 Але, згідно з пунктом 5-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» під час дії воєнного стану норми статей 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 цього Закону та інші норми законодавства, що випливають із зазначених статей цього Закону, не застосовуються, а вся державна допомога, що надається під час дії воєнного стану, є допустимою.

🔶 Таким чином, органи місцевого самоврядування обирають найбільш вигідний та зручний спосіб підвезення залежно від інфраструктурних умов, матеріально-технічного забезпечення, фінансової спроможності використання шкільних автобусів, одночасно забезпечуючи використання шкільних автобусів за цільовим призначенням.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: