Автор: Андрій Черних, експерт з питань освіти
Замість базової загальновійськової підготовки буде нова навчальна дисципліна "Основи національного спротиву" так само з практичною складовою та відрахуванням за неуспішне складання підсумкового контролю або відмову здобувача освіти від вивчення навчальної дисципліни
Про це йде мова у законопроекті 13347 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань підготовки громадян до національного спротиву)
Що планують?
1. Навчальна дисципліна «Основи національного спротиву» включається до освітніх програм і навчальних планів закладів освіти усіх форм власності, в яких громадяни України на основі повної загальної середньої освіти за денною або дуальною формами здобувають фахову передвищу освіту за ступенем фахового молодшого бакалавра або вищу освіту за ступенем бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування), крім освітніх програм та навчальних планів для курсантів військових навчальних закладів.
2. Сукупність вимог до змісту та результатів освітньої діяльності закладів освіти, послідовність вивчення тем навчальної дисципліни, форми організації освітнього процесу та види навчальних занять, кількість годин, відведених на їх опанування, форми та засоби поточного і підсумкового контролю, вимоги до матеріальної бази закладів освіти визначаються типовою програмою навчальної дисципліни «Основи національного спротиву», яка розробляється центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки за погодженням з Міністерством оборони України. Забезпечення закладів освіти матеріальними засобами, необхідними для вивчення «Основи національного спротиву» здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
3. Вивчення навчальної дисципліни «Основи національного спротиву» в закладах освіти усіх форм власності організовується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, разом з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та іншими засновниками, у сфері управління яких є заклади освіти.
4. Практичні заняття з набуття навичок ведення вогню зі стрілецької зброї та інших вмінь, передбачених програмами підготовки до національного спротиву, проводяться за територіальним принципом на полігонній базі вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів), військових частин Збройних Сил України, інших складових сил безпеки і сил оборони, та на інших сертифікованих стрільбищах, у тирах та на інтерактивних тренажерах з дотриманням правил безпеки під час поводження із зброєю та боєприпасами. Проведення практичних стрільб, виконання вогневих вправ та використання стрілецької зброї і боєприпасів здійснюється відповідно до вимог передбачених Типовою програмою навчальної дисципліни “Основи національного спротиву”.
5. Здобувачі освіти, які належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користуватися зброєю, можуть замінити вивчення складових навчальної дисципліни “Основи національного спротиву”, пов’язаних із застосуванням і використанням зброї, на інші складові, які не суперечать їх віровченню. Здобувачі освіти, які є особами з інвалідністю або які частково втратили працездатність без встановлення інвалідності, за їх заявою та згідно з підтвердними документами закладів охорони здоров’я звільняються від практичних занять навчальної дисципліни “Основи національного спротиву”, що наносять шкоду їх фізичному стану або стану здоров’я. Результати вивчення цими здобувачами освіти навчальної дисципліни “Основи національного спротивуˮ визначаються результатами підсумкового контролю за складовими дисципліни, які вони опанували виходячи з власного віровчення та стану здоров’я
6. Від вивчення навчальної дисципліни “Основи національного спротиву” у закладах освіти
всіх форм власності звільняються здобувачі освіти: які проходили військову службу; які успішно вивчили цю навчальну дисципліну у ході попереднього здобуття фахової передвищої або вищої освіти; які мають документ про проходження базової загальновійськової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності; які здобувають освіту за формою, відмінною від денної і дуальної форми здобуття освіти; місце проживання яких є тимчасово окуповані території України. Зазначені здобувачі освіти мають можливість особистого вибору додаткових освітніх компонентів освітньої програми в обсязі, передбаченому для вивчення цієї навчальної дисципліни.
7. Додатковою підставою для відрахування здобувачів освіти, не визначених частиною сьомою цієї статті із закладу освіти є неуспішне складання підсумкового контролю або відмова здобувача освіти від вивчення навчальної дисципліни “Основи національного спротиву”.
Коментарі
Додати коментар