Під Києвом облаштували протирадіаційне укриття у ліцеї: чим воно особливе

Під Києвом облаштували протирадіаційне укриття у ліцеї: чим воно особливе
Дата: 19.11.2023

На Київщині у ліцеї в Новосілках відремонтували протирадіаційне укриття. Його площа сягає майже 1075 м².

Джерело: Руслан Кравченко

У цьому навчальному закладі навчається понад 1,2 тисячі учнів у дві зміни. В укритті одночасно можуть перебувати 590 осіб.

Під Києвом облаштували протирадіаційне укриття у ліцеї

Очільник Київської ОДА Руслан Кравченко заявив: у цьому укритті є все для зручного перебування учнів і вчителів. Вентиляційна система дає змогу перебувати у сховищі щонайменше 48 годин поспіль. Приміщення опалюють за допомогою котельні, радіатори обладнані клапанами для регулювання температури повітря.

"Є централізоване водопостачання, запаси бутильованої води. Передбачено безперебійне електропостачання. При зникненні напруги змонтований потужний генератор автоматично запускається. В укритті є приміщення для зберігання продуктів, також кімната для надання медичної допомоги з необхідними медикаментами. Один із чотирьох входів у сховище пристосований для маломобільних груп населення", – уточнив чиновник.

У навчальний час сюди можуть спускатися учні та вчителі, а в інший – мешканці громади.

Укриття має подвійне призначення

Капітальний ремонт укриття коштував 16 мільйонів гривень. 11 мільйонів – це кошти державної субвенції, ще 5 мільйонів – гроші громади.

Кравченко також заявив, що у час, коли немає повітряної тривоги, у таких нових укриттях можна проводити гуртки чи спортивні секції.

Чиновник додав, що протягом 2022 – 2023 років у закладах освіти Київщини відремонтували понад 900 укриттів. Загалом їх на території області – понад 1,2 тисячі.

24tv.ua Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар