Основними документами, які регулюють права та обов’язки батьків є:
✔ Сімейний кодекс України;
✔ Закон України "Про освіту";
✔ Закон України "Про охорону дитинства";
✔ Закон України "Про повну загальну середню освіту".
Батьки мають сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених програмою результатів навчання. Про це йдеться у статті 55 Закону України "Про освіту".
✅ У Законі України "Про освіту " також є стаття про права та обов’язки батьків здобувачів освіти. У цій статті зазначено, що виховання в сім’ї - першооснова розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти та розвитку дитини.
✅У Законі "Про повну загальну середню освіту" йдеться, що саме на батьків покладено відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти.
❗Додатково:
У разі виникнення питань щодо доступу до якісної освіти, дотримання чинного законодавства про освіту, кожен, хто бажає, може звернутися до Управління Державної служби якості освіти у Сумській області в один із способів:
✅ надіслати звернення на електронну пошту управління Служби sumy@sqe.gov.uaабо на адресу: просп. Свободи, 38, м. Суми, 40016 ;
✅ зателефонувати на «гарячу лінію» (0542) 63 50 05; +38-066-232-20-11
✅ викласти звернення на особистому прийомі (попередній запис за телефоном (0542) 63 50 05
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику буде надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Батьки мають право захищати права учнів на безпечне освітнє середовище перед адміністрацією та засновниками шкіл.
Державна служба якості освіти та її територіальні органи захищають це незаперечне право, приймають звернення громадян та реагують на порушення прав дитини щодо безпеки в школі.
Для реалізації гарантованих прав батьки можуть:
✅отримувати інформацію про діяльність закладу освіти;
✅ звертатися з питань організації освітнього процесу до керівництва школи, а також відділів, управлінь і департаментів освіти;
✅ брати участь у громадському самоврядуванні школи;
✅бути завчасно поінформованими про планові та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти у школі й надавати згоду/незгоду на участь у них дитини.
📌У пригоді батькам стане «Абетка для директора», в якій визначено критерії комфортних і безпечних умов навчання.
Більше про права батьків учнів — у статті 55 «Права та обов’язки батьків здобувачів освіти» Закону України «Про освіту».
Коментарі
Вестемукиц
Додати коментар