“Нова українська школа” надіслала запит до Міністерства освіти і науки України щодо ситуації із друком підручників для 5 класів, а також пілотних 6 і 7 класів НУШ.
Зокрема, щодо підручників з інтегрованих курсів “Пізнаємо природу”, “Природничі науки” й “Довкілля” для 5 класу в МОН повідомили, що для їх друку кошти в сумі 1 231 900 євро надало Міністерство закордонних справ Фінляндії.
Наклади підручників складуть:
✔ “Пізнаємо природу” – 330 062 примірники;
✔ “Природничі науки” – 16 800 примірників;
✔ “Довкілля” – 14 495 примірників.
Така кількість забезпечить 74% від потреби в підручниках з природничих наук для 5 класу.
Щоб повністю закрити потребу в підручниках для 5 класу НУШ, необхідно надрукувати 5 501 052 примірники, що коштуватиме орієнтовно 722 013 079 грн.
На друк зазначених підручників коштів у державному бюджеті України на 2023 рік не передбачено.
Також у МОН повідомили, що пріоритетним для учнів 5 класу залишається друк підручників з української літератури загальним накладом 538 094 примірники на орієнтовну суму 70 624 800 грн, а також зі вступу до історії України та громадянської освіти загальним накладом 510 942 примірники на орієнтовну суму 67 061 100 грн.
Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” на видання й доставку підручників для 6 класу НУШ передбачені видатки в сумі 703 355 300 грн. Зазначених коштів вистачить на друк і доставку орієнтовно 4 769 768 примірників підручників.
Також є потреба у фінансуванні видання навчальних посібників для 7 класу закладів загальної середньої освіти, які беруть участь в інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти”.
Коментарі
Батьки заплатять. Не переймайтесь. Як добре що е українськи батьки,які за все заплатять.
А де саме батьків примусили купляти підручники?
Якби ще друкували ті, які вчителі обрали і за якими працюють, не маючи паперового підручника.А то друкують інші й пояснюють, що це надрукували не за державні гроші.Але ж спонсорам хтось порекомендував надрукувати українську мову, яку мало хто обрав.Здається, люди зробили добро : надрукували підручники, правда, не потрібні.
Мій син про учився весь 5 клас. Не було жодного друкованого підручника, правда у січні отримали Математику. Дякувати Богу, хоча б один. Дитина має вади зору. Уроки онлайн, підручники електронні, цілий день перед монітором. Я так розумію, що і 6 клас чекає та сама історія
А какая разніца? Хоть поржом? Відповідальність свою відчуваєте?
Ось так... На зброю є, а на підручники немає. Ганьба! Ми ПРОТИ електронних підручників!!!!!!
А чому б не відстрочити впровадження нових підручників до закінчення війни?
Всі освітні структури мають працювати цілеспрямовано та забезпечити учнів 5 і 6 класів підручниками!!!
Сенс обирати підручники,якщо приходять ті,які обирали не вчителі,до яких немає робочих зошитів...
так може перш ніж міняти програму треба було б спершу надрукувати книжки
Добре, хоть на барабани, стадіони і тп є.
Тварі,чому в минулих роках були підручники і діти по них вчилися,значить і далі треба по них вчитися а не відмивати гроші.Спочатку запеспечте підручниками а потім міняйте программу
Додати коментар