Щодо ситуації з проведенням НМТ в умовах відімкнень електроенергії

Щодо ситуації з проведенням НМТ в умовах відімкнень електроенергії
Дата: 04.06.2024

Національний мультипредметний тест (НМТ) – випробування, яке відбувається в комп’ютерному онлайн-форматі. Відповідно для його успішного проведення критичною є наявність електрики та інтернету в закладах освіти, на базі яких утворено тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ). 

На жаль, через масовані й цілеспрямовані обстріли росією об’єктів критичної інфраструктури в Україні було втрачено чимало потужностей електрогенерації. У зв’язку із цим у більшості регіонів почастішали планові й екстренні вимкнення електроенергії. Ураховуючи це, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти налагодили постійну комунікацію з усіма суб’єктами, від яких може залежати мінімізація ризиків відсутності електроенергії та/або інтернету в ТЕЦ у дні проведення тестувань. Зокрема Міністерство енергетики України, а також ДТЕК роблять усе можливе, щоб запобігти вимиканням електроенергії в тих закладах освіти, де проводиться НМТ, однак повністю зарадити проблемі неможливо, адже чимало таких закладів підімкнено до тих самих ліній електропостачання, що й інші побутові чи промислові споживачі. 

Передбачити графік проведення НМТ, який би враховував усі вимкнення також неможливо. Це пов’язано, по-перше, з тим, що в Україні одночасно працюють до 600 тимчасових екзаменаційних центрів, які розташовані в різних населених пунктах і в різних районах тих самих населених пунктів, де вимкнення можуть відбуватися за різними графіками. По-друге, відімкнення переважно відбуваються в екстреному порядку з огляду на поточну ситуацію в енергосистемі країни, відповідно їх неможливо передбачити або врахувати в спосіб, який би уможливив вчасне інформування учасників НМТ про потенційні зміни дня чи часу тестування.

Використання електрогенераторів у ТЕЦ також не може повністю вирішити проблеми, адже в цьому разі залишається питання інтернет-зв’язку, який є такою самою необхідною умовою для проведення оцінювань, як і наявність електрики. Крім того, доступні в закладах освіти електрогенератори не завжди мають необхідну для належного функціонування ТЕЦ потужність.

Усі ці факти, безумовно, є прикрими і, на жаль, можуть впливати на проходження учасниками НМТ у визначені для них дні. У цих умовах важливо розуміти, що подібні ситуації враховані у відповідних нормативних документах. Так, нормативними документами, які регламентують проведення НМТ передбачено, що учасник може подати заяву для участі в додатковій сесії тестування, якщо під час основної сесії через повітряну тривогу, технічні проблеми або відсутність електроенергії він не мав змоги виконувати тест понад дві з половиною години. Скористатися своїм правом і взяти участь у додатковій сесії чи чекати початку / продовження / завершення тестування в межах основної сесії – добровільний вибір кожної учасника / кожної учасниці. 

Важливо також наголосити, що в обставинах, що склалися, можуть виникнути ситуації, коли учасники, зареєстровані для участі в додаткових сесіях, не зможуть пройти оцінювання навіть у цей додатковий період. У цьому разі будуть ухвалені належні рішення – і таким вступникам буде надано ще одну можливість для проходження НМТ. Водночас ми сподіваємося, що таких ситуацій не виникне й усі учасники зможуть успішно завершити тестування під час основних або додаткових сесій і, відповідно, отримати свої результати для подання їх для вступу до омріяних вишів. 

Нам дійсно прикро, що цьогорічним вступникам доводиться проходити через такі випробування, але водночас ми впевнені, що кожен і кожна врешті зможе реалізувати свій шанс на вступ завдяки успішному складанню НМТ. Для цього ми разом з нашими партнерами на всіх рівнях докладемо максимальних зусиль!  

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0
1
1

Коментарі

Олена

А чи не можна було зробити паперові варіанти і на цьому питання інтернету та світла закрити. Зовсім не думають про дітей.

Тетяна

Дивно!!! Додати четвертий предмет в період військового стану продумано, а організувати проведення НМТ на належному рівні не продумано

Додати коментар

Новини:

Поділитися: