Підтримка першого рівня надається насамперед учням, у яких виникають труднощі під час навчання (читання та розуміння прочитаного, математична грамотність, письмо, спілкування державною мовою, висловлення та відстоювання власної думки).
☝Завдання керівника освітнього закладу - організувати роботу педагогів та класних керівників так, щоб якомога раніше виявити такі потреби у дітей.
❗Надзвичайно важливою є комунікація з батьками такої дитини, пояснення їм важливості реагування на запити дитини на ранньому етапі.
✅Для кожної дитини, що потребує підтримки в освітньому процесі, у школі створюється команда психолого-педагогічного супроводу. Ця команда має провести оцінку та визначити, чи дійсно є потреба у наданні дитині підтримки першого рівня.
На основі цієї оцінки заклад ухвалює відповідне рішення.
📌Для організації підтримки першого рівня батьки дитини з особливими освітніми потребами подають керівнику закладу письмову згоду в довільній формі на проведення оцінки розвитку дитини. За результатом оцінки команда супроводу визначає потребу в наданні підтримки першого рівня або рекомендує звернутися для проведення комплексної оцінки розвитку дитини до ІРЦ.
При встановленні підтримки першого рівня:
✅ інклюзивний клас не створюється;
✅навчальні заняття для учня/учениці проводяться за розкладом класу (індивідуальний навчальний план не складається);
✅ додаткові корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги (заняття) не надаються.
Інші аспекти врахуванням рівня підтримки дитини при освітнього процесу з урахуванням рівня підтримки дитини - на слайді.
Про особливості організації інклюзивного навчання дітей з другим-п’ятим рівнями підтримки – у наших наступних публікаціях.
Детальніше про Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти:👇
Коментарі
Додати коментар