Свердловина для закладу освіти: організаційні питання

Свердловина для закладу освіти: організаційні питання
Дата: 29.03.2023

Біля закладу освіти (ліцей) необхідно пробурити свердловину для подачі води в заклад. Підкажіть, будь ласка, з чого потрібно почати? Дозволи, рішення і т.д. І ще, видатки за дану роботу по якому будуть КПК і КЕКВ?

📝Відповідно до статті 46 Водного кодексу України водокористування може бути двох видів – загальне та спеціальне. У випадку планування будівництва свердловини для потреб закладу освіти таке водокористування буде мати ознаки спеціального водокористування.

📎 До початку організації будівництва варто визначитися із замовником цих робіт. Такі функції може виконувати безпосередньо заклад, якщо він є розпорядником бюджетних коштів та є спроможним з точки зору наявних кадрових ресурсів бути замовником.

📎 У іншому випадку функції замовника може виконувати відділ освіти чи інший виконавчий орган місцевої ради. У разі делегування функції замовника іншому виконавчому органу (наприклад, із питань будівництва) необхідно прийняти відповідне рішення виконавчим комітетом місцевої ради.

📎 Крім того, необхідно подбати про наявність державного акту на землю, на якій планується розташувати свердловину, оскільки без зазначеного документу виконання наступних кроків є неможливим.

📝 Розміщення свердловини на земельній ділянці повинно відповідати вимогам ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій. Замовнику необхідно переконатись, що земельна ділянка не розташована в межах санітарно-захисних зон, які унеможливлюють розміщення свердловини. Необхідною інформацією володіє виконавчий орган з питань містобудування та архітектури. Джерелом є містобудівна документація місцевого рівня (генеральний план населеного пункту, детальний план території).

📎 Процес будівництва свердловини буде складатися із декількох етапів, які включають у себе:

• розробку проекту на буріння свердловини, включаючи закупівлю зазначених послуг відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»;

• отримання дозволу на виконання буріння в регіональній геологічній службі;

• будівництво свердловини, шляхом укладання відповідного договору із підрядником;

• складання паспорту на свердловину;

• реєстрація паспорту свердловини у Державному реєстрі артезіанських свердловин;

• отримання дозвільної документації на водокористування.

📝 Варто звернути увагу, що споживання більш 300 м3 води на добу зобов’язує отримати дозвіл на користування надрами. Процедура його узгодження і умови викладені в Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321.

📝 Свердловина також повинна бути занесена до державного реєстру згідно з п. 2, 3 Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об'єму видобутих підземних вод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 року № 963. Державний облік здійснюється свердловин здійснюється Державною службою геології та надр України.

📎 Після виконання буріння свердловини, організація, що проводила ці роботи зобов’язана надати паспорт. Паспорт включає опис всіх параметрів і характеристик свердловини, необхідних для її подальшої експлуатації. Сюди відносяться: глибина водоносного горизонту, технологія буріння свердловини, рівні і необхідні об’єми води в свердловині, параметри фільтра, що очищає воду, а також геолого-літологічний розріз свердловини.

📎 Для фінансування будівництва свердловини можливо використати код 7330 «Будівництво інших об'єктів комунальної власності», КЕКВ – 3120 «Капітальне будівництво (придбання)».

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: