Українські діти у ЄС мають іти до школи країни перебування

Українські діти у ЄС мають іти до школи країни перебування
Дата: 04.08.2022

Українські учні, які лишаться в країні ЄС, повинні поступити до школи у цій країні.

Європейські правила передбачають, що українські діти з родин, які отримали тимчасовий захист у ЄС, мають із початком навчального року йти до школи у тій країні, де оселилися.

Про це в інтерв’ю «ЄвроПравді» розповіла єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон.

На запитання про те, чи мають українські школярі у ЄС вибір між дистанційним навчанням у власній українській школі та навчанням у тій країні, де оселилися, єврокомісарка відповіла, що йти до школи — обов’язково.

"Діти мають ходити до школи. Це дуже важливо. Я вважаю це нашим обов’язком — зробити для них життя нормальним, наскільки це можливо. Школа — це саме те. Там діти мають зустрічатися з однокласниками, мають гратися, бути соціалізованими і вони мають вчитися. Це — інвестиція у майбутнє дитини. Тому ті українці, хто вирішать лишатися в країні ЄС, повинні поступити до школи у цій країні. Або ж є інший варіант — вам треба повертатися додому в Україну і йти до школи в Україні", — пояснила єврокомісарка.

Вона зазначила, що хоча для багатьох країн це виклик, проблеми поступово вирішуються, а перші українські діти почали ходити до школи вже з кінця попереднього навчального року.

Зараз ми бачимо, що є люди, які перебувають у невизначеності, чекають, що буде далі. Влітку ще можливо чекати і вирішувати. Але коли шкільний рік розпочнеться — дітям треба буде йти до школи, резюмувала єврокомісарка.

Всеосвіта Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Зараз ми під тимчасовим захистом у Хорватії. Це у квітні мої діти почали відвідувати третій та четвертий клас, а наймолодша досі ходить у дитячий садок. У вересні вони будуть навчатися у Хорватській школі.

0 0

З квітня місяця син відвідував німецьку школу і по можливості виконував завдання в українській школі. Зараз з 24 серпня починається новий навчальний рік буде знову відвідувати німецьку школу, а я планую записувати онлайн уроки української школи. Ось так плануємо навчатися далі, а що поробиш, головне живі й в безпеці.

0 0

Додати коментар