Українські вчителі потребують «готових рішень», – дослідження НУШ

Українські вчителі потребують «готових рішень», – дослідження НУШ
Дата: 15.03.2024

Учителі Нової української школи потребують готових рішень, які забезпечили б їх матеріалом для роботи на мінімально достатньому рівні.

Про це свідчать результати дослідження «Нова українська школа: виклики впровадження», здійсненого ГО «Смарт освіта» у партнерстві з фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Зокрема, лише 24 % українських учителів, які працюють у базовій школі, створюють власні навчальні програми на основі модельних.

Натомість більшість учителів (76 %) не створює власних програм, а користується модельними, причому мотивувати до створення програм половину опитаних могла б лише наявність вільного часу.

«Щодо укладання власних програм наявна така тенденція: навіть надбавки до зарплати не мотивують учителів створювати навчальні програми так, як наявність вільного часу (до створення власної навчальної програми з предмета 50 % учителів могла б мотивувати наявність вільного часу й лише 35 % – доплата)», – йдеться у звіті.

При цьому 14 % опитаних не планують створювати власні навчальні програми навіть за умови додаткових стимулів чи мотивацій

У зв’язку з цим укладачі звіту припускають, що втома й виснаженість учителів досягли тієї межі, коли вони максимально потребують готових рішень, адже не мають ресурсу на постійну реалізацію творчого підходу до викладання й педагогічної автономії.

Тобто саме психологічний стан опитаних може частково пояснювати їхнє небажання створювати власні програми, потребу в «готових рішеннях», прихильність до модельних програм, які великою мірою повторюють «старі» програми, а також труднощі із опануванням нових методів роботи із учнівством 5-6-х класів.

Щодо психологічної допомоги, то на питання про те, як поліпшити надання такої допомоги, найпопулярніша відповідь – «Треба розробити чіткий алгоритм для роботи вчителів зі складними випадками».

Така відповідь також сигналізує про потребу готових рішень та інструкцій щодо кризового менеджменту.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Міла Балановська

Викладаю у 5 класі. Весь навчальний рік (залишився місяць навчання) діти працюють з електронною версією підручника, що, на мій погляд, неприпустимо: гірше і зовсім інше сприйняття, ніж при роботі з паперовим підручником; шкідливо для здоровя і т.д. Місцевість провінційна: невелике місто в оточенні сіл, де невисокі заробітки, тож батьки не в змозі роздруковувати підручники. На роботу - власний ноутбук; хочеш дидактику - сама виготов і роздрукуй, тобто будь-яка "примха" - за власний кошт. Меблі не пристосовані для швидкого перелаштування для роботи в групах...На мій погляд, НУШ в базових класах реалізовується завдяки неймовірним зусиллям педагогів, які живуть своєю професією та любовю до дітей...Вони і так перебувають у постійному процесі творчості, готуюючись до уроків, витрачають на це дуже багато зусиль. А ще постійний стрес через війну... Тож, якщо можна хоч власну програму не складати - вони її не складають...

Додати коментар

Новини:

Поділитися: