В яких випадках батьки учнів беруть участь в оцінюванні результатів навчання дітей?

В яких випадках батьки учнів беруть участь в оцінюванні результатів навчання дітей?
Дата: 05.02.2024

Відповідно до ч. 3 ст.55 Закону України «Про освіту» батьки здобувачів освіти зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту» основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, державна підсумкова атестація, зовнішнє незалежне оцінювання.

Відповідно до абз. 9 п. 3.2. Інструкції з ведення класного журналу учнів    5-11(12)-х класів загальноосвітніх  навчальних закладів Затвердженого Наказом МОН від 03.06.2008  № 496 у триденний   термін  після  виставлення  семестрової  оцінки батьки (особи,  які їх замінюють) учнів (вихованців),  які виявили бажання  підвищити результати семестрового оцінювання або з певних причин   не   були   атестовані,    звертаються    до    керівника загальноосвітнього  навчального  закладу  із заявою про проведення відповідного оцінювання,  у якій мотивують причину та необхідність його проведення.

Отже, керуючись вищевикладеним:

1. Лише семестрову оцінку можна коригувати, обгрунтувавши причину та необхідність підвищення результатів оцінювання.

2. Необхідно зауважити, що батьки мають ПРАВО впливати на підвищення результатів семестрового оцінювання, а також мають ОБОВ’ЯЗОК сприяти виконанню дитиною освітньої програми.

Джерело:

Новини:

Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар