Вчителька заговорила про поганий почерк та малий словниковий запас учнів: як реагують батьки

Вчителька заговорила про поганий почерк та малий словниковий запас учнів: як реагують батьки
Дата: 09.03.2025

Реформа освіти та освітні втрати внаслідок карантину і війни вплинули на якість освіти та наявні навички у дітей. А також змінили ставлення до освітнього процесу батьків.

Вчителька Світлана Чернишова у своєму тіктоці порушує важливі питання, які турбують її як освітянку зі стажем. Чи варто зважати на почерк дитини та її словниковий запас, а саме про це зауважує педагогиня, та яку реакцію викликало повідомлення пише 24 Канал.

Що не так зі словниковим запасом дітей

Про освітні втрати учнів говорять на усіх рівнях. Свою думку мають освітяни та батьки. Часто батьки усю вину за оцінки, рівень знань дитини, навантаження, не встигання, нерозуміння матеріалу покладають лише на педагогів.

Однак вчителі помічають і певну байдужість батьків, стосовно того, як навчаються їх діти. Зокрема вчителька Світлана Чернишова, у якої більше ніж 30 років стажу, підняла такі проблеми, за які несуть відповідальність і батьки. Зокрема зауважила про дуже низький словниковий запас і це не лише про молодшу школу.

Вона помітила, що щороку словниковий запас школярів, які приходять все менший, і він не збільшується. Діти не вміють вести розмови та розповідати. Часто читання вголос певних текстів перетворюється на пояснення слів. Вчителька зауважила, що йдеться не лише про молодшу школу, а й про середні класи.

"Урок перетворюється на якийсь квест, тому що діти запитують через слово, що воно означає. Мова йде про слова. За останні дні діти запитували, що таке решето, обеліск, билинка, забіяка, тополі, фініш, стратегія. І це учні не початкових класів!" – зауважує пані Світлана.

Пояснення цієї ситуації одне – діти мало читають та спілкуються. Тому вона радить батькам звернути на це увагу, та більш якісно проводити з дітьми час. Якщо дитина не любить читати, то щоб читали їй у голос батьки, розповідайте щось, ведіть розмови. Дивіться спільно фільми, цікаві відео, ведіть діалоги. Просіть переповісти побачене та пояснити, що дитина зрозуміла. Цікавою і дієвою вправою є показування дитині якогось малюнку, за яким вона має скласти розповідь. Так вони будують речення, будують цілий текст.

"Поповнення словникового запасу дитини залежить, в першу чергу від батьків, а потів від учителів", – підсумувала вчителька.

Таке зауваження викликало хвилю незадоволення у батьків та зауважень, що за це відповідальні учителі. Що це зовсім інше покоління зі своїм словником, типу "крінж", "імба", "скуф", "тян", який не намагаються зрозуміти дорослі. І марно звинувачувати дітей.

Дехто з батьків каже, що причина у зміні мови – раніше була російська, а тепер українською нічого не зрозуміло.

Один з коментарів / скриншот

"Може збільшити словниковий запас це робота вчителя? Але ніяких батьків, які відправляють своїх дітей у школу, вони вже збільшили свій словниковий запас."

Реакція на зауваження у коментарях / скриншот коментарів

"А у вашому словниковому запасі є нові слова розширені серед дітей? Чи вимоги тільки до дітей і батьків? З таким ритмом життя у нас просто не вистачає часу займатися з дітьми. Ми теж працюємо."

Коментарі-реакції / скриншот

Звісно є і ті, хто підтримує освітянку. Та зауважують, що батьки багато дозволяють сидіти у гаджетах замість спілкуватися, а у деяких навіть книг вдома не має.

"Нехай мене захейтять, але завжди кажуть своїм дітям, що вчителя потрібно слухати. Щодо словникового запасу потрібно спілкуватися з дітьми на різні теми, навіть елементарне запитати як пройшов день".

Один з коментарів / скриншот

Дискусія відкрита, але навіть наш сучасний диджиталізований світ вимагає живої комунікації. А таке вміння закладається в дитинстві.

Що не так із почерком

Ще однією проблемою, на яку звернула освітянка – це поганий почерк школярів. Пані Світлана запитує, чи можуть батьки самі прочитати, що написала їх дитина. Є і така проблема, що учні часто самі не можуть прочитати те що написали.

І питання не лише в неграмотності чи "каракулях", а й в неакуратності ведення зошита. А в програмі НУШ оцінка за ведення зошитів нікуди не враховується.

"Знижувати бал за почерк та охайність не можна. А коли починаєш вимагати від учня охайності, то батьки одразу тицяють нам у носа "Рекомендації МОН для 5 – 7 класів НУШ" – наголошує вчителька.

Для порівняння, демонструє почерки учнів 8 – 9 класів, де були рекомендації, щодо ведення зошита. Вона зауважує, що так діти молодші від 8 класів – це діти онлайну, ковіду, війни. І реформа НУШ, знявши такі вимоги, призвела до певного хаосу і неакуратності – діти не обгортають зошити, виходять за береги на сторінці, інтервал між рядками не дотримується, діти пишуть різними пастами.

Пані Чернишова говорить про певний взаємозв'язок між зошитом, особистим зовнішнім виглядом та почуттям відповідальності. Та просить батьків про спільну роботу в цьому напрямку.

Однак, знову ж не обійшлося без хейту в коментарях. Низка звинувачень, що знання не залежать від почерку, що різні пасти – це творчий підхід. І взагалі подібні зауваження – то "радянщина". Зараз важливіше вміння друкувати і навичка письма майже не використовуються.

"Теза "Зошит це лице учня" – це пережиток совка почерк має бути читабельним і все нічого більше".

"Стільки всього перерахували, але гігієна, почерк, колір ручки, поля і знання дитини, аж нічого не пов'язано між собою"

Дописи до відео / скриншот коментарів

"Почерки у дітей бувають нерозбірливі і потрібно над ними працювати. Зате вони друкують прямо – 21 століття, все ж. І навіщо оцінювати зошит, треба знання оцінювати"

Коментарі / скриншот коментарів до відео

Але навичка письма це не лише почерк – це дрібна моторика та утворення нових нейронних зв'язків, вміння зосереджуватися, концентруватися. Саме вони в старшому віці покращать і навички друку, і засвоєння нових вмінь.

Вчителька помітила ці моменти, зауважила на них, а чи звернуть увагу на них батьки – уже справа кожного.

Вподобайки:

22
0
0
2
1

Коментарі

Людмила

Щоб оцінити роботу учня, її треба прочитати. Коли на уроці просиш учня прочитати написане ним, він не в змозі це зробити, а на розшифровку йде час, втрачається запал уроку. Крім того, з власного 38-річного досвіду роботи: неохайність у веденні зошита -- це безвідповідальне ставлення до доручень, до виконання завдань. А про що говорити на уиоці літератури, якщо діти не прочитали. Батьки, щоб не в змозі впливати на власних дітей, а провина на вчителях. Де батьки підтримують учителя, цікавляться життям дитини, а не роблять вигляд, там є позитивний результат. Усі хочуть до своїх дітей "європейського" ставлення. Хотіла б я побачити реакцію наших батьків на штрафиз невиконані завдання, запізнення на уроки, нецензурщину! Цілком підтримую колегу.

Семен

ДоНУШилися рехформатори.Правда,освіта впала останньою з усіх інститутів держави...

Олена

Пішла погуглю, що таке 'билинка". Якщо що, я людина з вищою освітою і хорошим словниковим запасом). А син мій має поганий почерк через РДУГ (хоча вчителі вважають, що він придурюється). А взагалі, зараз не позаздриш ані вчителям, ані дітям. Тому просто треба берегти один одного і поважати. А ще не рівняти дітей кінця минулого століття з сучасними дітьми.

Лана

Та нинішній школі до радянської кукуріквти і кукурікати.Іседозволеність і права ,булінг,шмулінг,а потім верещать ,що знань нема.Та ,звісно,нема.Прває,а знань нема

Наталлія

Вчителям можна тільки співчувати,особливо дивує думка батьків,що тільки школа повинна займатися учнями,розвитком мовлення,читаєш-і різні кольори у зошиті _це творчість,і криво-косо не впливає на знання,цікаво,якби у якійсь установі шановним батькам видали довідку ,написану різними пастами тощо Не туди іде мислення батьків,вчителям співчуття

Для батьків

Скільки можна вже трясти тих батьків. У мене дитина не любить читати як і більшість її однолідків. При цьому я читала їй з ясельного віку. Удома повно книг і читають всі дорослі. Проте, за часів молодшої школи довелося мені вчити писати і читати вільно, а не по складах. У школі казали, що за почерк оцінки не знижують, і кожного разу знижували (нахил не такий у моєї шульги). У середніх класах почерк зіпсувався, але розбірливий і явно покращується по улюблених предметах. Може вистачить повторювати, що діти копіюють батьків і трясти тих батьків з усіх приводів. Чи батькам бити дітей лозинами по руках чи ставити їх у куток з книгами. Як писати і скільки читати у середніх і старших класах це вибір кожного учня. У школі вчителька молодших класів розповіла, що зі своїм сином робила домашні завдання по 10 клас. Це не нормально. Ще в одній сім'ї, де бабуся та дідусь були вчителями, дівчина у 20 років запитала, що таке підлога. Вільно вона розмовляти так і не навчилася. Більшість дорослих мало читають. А три-чотири роки тому літератури загальновживаної (журнали, кросворди, календарі, рецепти тощо) українською було дуже мало. Що зараз із виданнями, самі розумієте. А що було на телебаченні та естраді самі пам'ятаєте. І нарешті. Сотні професій складні і важкі, а не лише вчителя. Приємне спілкування з продавцем, водієм чи лікарем може "гріти" цілий день. Якщо кожний просто гарно виконуватиме свою роботу, суспільство житиме краще. Багато лікарів мають такий почерк, що й фармацевти не розберуть. Так, словниковий запас у всіх різний, але може порадити учням словники, в тому числі іншомовних слів (згадані в статті слова "обеліск, фініш, стратегія" іноземного походження). А то учні такі негідники - питання задають... А цікаво, за поганий почерк і словниковий запас студентів їх батьків "викликають на килим"?

Тетяна

Давно відомо, що найважливіший період розвитку людини - до трьох років. Батьки закладають фундамент для наступного розвитку. Вихователі, вчителі продовжують цю роботу разом з батьками. Але очевидно, що основа в сім'ї! Тепер про вчителів. Це різні люди, різні за професійним рівнем спеціалісти. Чекати від усіх однакової відданості професії нереально. Але є очевидна картина на сьогодні: в освіті зріє катастрофа. Низькі зарплати, неповага суспільства , надмірна бюрократія ведуть до того, що молодь не йде в школу, середнє покоління знаходить іншу роботу, старше покоління уходить на пенсію або помирає. Покоління 50+ часто говорить : віддавши 30-35 років освіті, що заробили? Купу хвороб та радість від закритої кредитки? Катастрофа в школі веде до катастрофи у суспільстві, державі. Я не говорю, що в інших професіях легко, але спитайте про це колишнього вчителя, який пішов зі школи в іншу професію. Якщо нічого не зміниться, через років 5-10 наша освіта буде виживати тільки за рахунок вчителів -пенсіонерів, які, ледве переставляючи ноги, будуть повзти в школу, бо за ту пенсію вижити неможливо.

Тетяна

Не можливо слухати, всі такі батьки премудрі. Я сама, теж мама, і чітко знаю як це зараз з дітьми не легко. Всі ці сучасні підходи , і постійно в роботі, на дитину часу мало... Це система прогнила в освіті, і скоро тих вчителів не залишиться, а премудрі батьки нехай самі вчать своїх дітей. Дякую всім вчителям , які вчили мене і мою доньку вчать. Це прекрасні , світлі люди.

Українка

Недарма чіпи можуть виготовляти у країнах, де використовують ієрогліфи, бо потрібно розвинену дрібну моторику і охайність. У східних країнах навантаження на учнів дуже велике, але наслідки відчутні в економіці.

Терпець уривається

У тому, що деякі вчителі не вміють поводитися, зневажають учнів, намагаються довести, що вчити це не їх робота, схоже винні батьки цих вчителів.

А що діти мають робити у школі чи вчителі хочуть щоб за них батьки все робили а вони зарплату получали тоді за що

І навіщо вчителі щоб додому завдання залавати

А що діти мають робити у школі чи вчителі хочуть щоб за них батьки все робили а вони зарплату получали тоді за що

Зараз у школі по модному відскануй і вивчи то чому возмущатися

Євгенія

Якщо вчителька дозволяє собі принижувати дорослих, причому привселюдно, за недосконалість знань (звернула увагу на її відповідь комусь із батьків "Дарма хизуєтеся знаннями мови. Вона далеко від досконалості), то як же вона спілкується з дітьми. Може, вона і знає, що таке билинка, але вона точно не знає, що таке педагогіка. Словниковий запас напрацьовується у спілкуванні, а про що можуть спілкуватись діти з таким вчителем? Біля такої вчительки дорослому лячно рота відкрити, не те що дитині.

Юлія

Шкода, Євгенія, що сюди скріни не можна додати. Коментар про"Дарма хизуєтеся знаннями мови..." залишила Цернуннос, а вчитель підписана як Учителька української. Виходить, що весь ваш гнівний коментар про те, як " лячно рота відкрити біля такої вчительки" базується на брехливому перекручуванні!

Лана

Євгенія далі живе у світі,створеному нашими ЗМІ,де з учня ліплять якусь особистість.Вона думає,що до її дитини черга стоїть.А защо поважати сучасних учнів ?За бидляче хамство,прищеплене батьками?

Двна

За що зарплату получають?Не получають,а отримують.Як взялася коменти писати,то пиши грамотно.І яка ж то офігенна зарплата?10 тис . молодий спеціаліст не отримає

Маріє

Бідні сучасні діти.Їм так лячно біля когось перебувати.Смішно читати.За 10 років не буде біля кого бути.Будуть одні старики біля ваших безцінних дітей

Ліда

Євгенія,іди до школи і повчи сучасних дітей.Отод буде тобі лячно від спілкування з ними,а особливо в день зарплати

Ліда

Євгеніє,піди до школи і будеш знати,що таке педагогіка.Цікаво знати,через кілька місяців втечеш.?

Настя

Цікаво знати,чому критики вчителів так неграмотно пишуть,не вміють складати граматичні конструкції,але високопарні фразочки на кшталт:"Як учитель може біля когось там перебувати"писати вміють.Та схаменіться,через 19 років нікому буде дітей отих нових навчати.А вони все вчителя повчають.Грамотність свою виправте,а потім інших повчайте

Вчитель вчителів

Оцінювання за формальними показниками, як то нахил почерку, охайність зошита, колір пасти, призводить до виховування "гвинтиків" системи. Мені прикро бачити доволі молоду вчительку, яка залишається прихильницею радянських методів виховання та не соромиться їх просувати серед колег. Робота з словниковим запасом дітей, виконання простих вправ на його розвиток це тема вже певно сотен тренінгів для вчителів, кожний ІППО організовує їх щороку. Схоже ця вчителька їх не відвідує й листи, які приходять на її школу, не читає. У мене як тренера НУШ виникає питання, що в неї з підвищенням кваліфікації. Для батьків поясню. Діти можуть не знати до 30 відсотків слів в текстах підручника. І це чудово, що сучасні учні запитують їхні значення, а не мовчать і вдають, що їх розуміють. На такі випадки вчителі мають викладацькі стратегії: виписати нові слова на дошку, обговорити, дати завдання на закріплення, перевірити розуміння за 1-2 уроки або попередньо навчити учнів складним словам, щоби полегшити читання і швидше перейти до обговорення закладених в текст ідей. Ніхто не обмежує зараз вчителя, яким шляхом йти до результату, якщо він гуманістичний і промотує навички 21 століття (це конкретний набір вмінь). Я не знаю сучасних досліджень, де б була підтверджена пряма кореляція між академічною успішністю та зовнішнім виглядом дитини, її підручників та зошитів, почерком, вмінням сидіти весь урок без зайвих рухів. Проте я мав неприємність бачити такі напрацювання "радянських класиків" педагогіки. Що там, мене за ними вчили і від тої муштри та завданих психологічних травм я досі не вибачив декількох своїх викладачів. І все ж маю підкреслити, що цієї дискусії не трапилося б, якби ми жили лише за стандартами радянської системи. Українці змінюються і я цьому радію. Поступово зміниться і школа.

Екологія

Для тих, кому учні та їх батьки бидло, лячно з ними спілкуватися і хочеться через місяць втекти зі школи, а також сучасні діти не такі як раніше... Не йдіть до школи. Раніше мабуть була гарна 'освіта', якщо сучасники бидло. Якщо душить ненависть до сучасних учнів і нашої країни, переїзджайте до іншої.

Ліда

Для Екології:Ще одна грамотійка:не переїзжайте а переїжджайте.Перед тим як когось учити,навчися грамотно писати.І не тобі вказувати кому і куди переїжджати А більшість учнів і батьків це не бидло,а шантрапа,яка навчилася претензії висловлювати, зато речення грамотно скласти не може.А якщо вчителі дійсно переїдуть, то що ви завиєте з власними дітьми як ,до речі було під час коронавірусу

Оксана

Для вчителя вчителів:Ваша НУШа повністю провалилася.Те ,що вчителька не читає ваших листів,молодець Ніхто не читає, що ви там строчите ,ви вже дали вказівки про групи очікуваних результатів,заплутати асе до неможливості.Наріквєте на радянську, а ваша НУШа не радянська?В радянській школі принаймні струнко і ясно все.В чому змінилася школа ?В малій зарплаті і зневазі до вчителя,безкінечних тупих реформах.Не було такого в радянській школі,не було.Так що вам до радянської школи ще кукурікати і кукурікати.Я це говорю при всій зневазі до радянщини.До поки вчитель не буде мати гідної зарплати та місця в суспільстві ,не буде НІЧОГО хоч при НУШі ,хоч при перепампуші

Наталя

Тренер НУШ ,певно,з неба впала не бачить абсолютного провалу НУШі,її недолугості,тупизни.Цікаво знати,як реформа вплинула на зарплату та статус учителя?Правильно Ніяк.Як був учитель обідраний, принижений і залякати,так і лишився.Що була ця реформа,що нема,користі ніякої.Тільки гроші дарма викинули.Краще б на зарплату би пустили.Підручники жахливі,особливо з укр.мови за 5 клас.Тут про радянщину щось співають.Так,от цей підручник маячня якась,написана недотепами.Де таке в радянській школі було?

Світлана

Для всіляких Євгеній та екологій:по-перше, пишіть грамотно,з комами,принаймні.по-друге,не спілкувалися ви із сучасними дітьми,крім власних чад,не слухали диких матюків.На це видається тупа сентенція:треба знайти до дитиночки підхід.А чому це дитина і батьки не мають шукати підхід до свого же навчання.?Не будучи апологетом радянщини,не було такого в тій школі .Батьків викликали до школи і ставили на місце,ще й премії могли позбавити,а зараз розводять антимонії,гидко дивитися

Леся

А й справді,як усі вчителі виїдуть,як радить Екологія,що буде?З ким залишаться такі мудріяхи?Та й виїжджають,бо краще бути служницею.Ніхто не вимагає від тебе дебільних підходів

Валя

Аяяй,як посміла вчителька про почерк щось бовкнути.Та вона на колінах має стояти і бути вдячна,що перед нею якісь учні.Почерку сміє вимагати,от падлюка Зацькувапти,звільнити!Хто вчити буде потім не говориться.Тут про радянщину деякі блеють, поняття не маючи,якою була радянська школа в якій при всіх її недоліках батьки та учні не топталися вчителям по голов.А гараз і НУШ і хрюш.Тільки толку нема..

Дарина

Для тих, що щось муркоче про радянщину:за правління генсека Андропова була проведена реформа освіти.Вчителям підняли зарплату,правда, посилалася ідеологізація освіти.Усе. Більше ніяких реформ путящих не проводилося.Оця НУШ-це жалюгідна імітація,яка не дала ніякого ефекту від слова зовсім.

Дарина

Для тих ,хто щось муркоче про радянщину:єдина дієва реформа була при Андропові.Учителям підняли зарплату,правда,посилилася ідеологізація.Усе ,більше дієвих реформ не було.А всі ці НУШі-це імітація,яка не дала жоднісінького результату

Для Ліди

Знайшла слово неправильне. У самої коментарі неграмотні, безсоромні та якраз хамовиті. Не подобаються країна, люди, школа, зарплата - за кордон до комунізму. Треба буде повернемося до досвіду Канади, де в сільській школі викладав один учитель з усіх предметів. І місце вчителя треба було заслужити, переконати громаду укласти з ним договір. Або повернемося до хат-читалень як колись в Ураїні. Головне щоб війна закінчилася, а Люди завжди будуть письменними І не пишіть своїх отруйних коментарів. Тут не базар 90-х.

Для Світлани

Виправляйте свої помилки, ставте коми і крапки. Може тут не має функції редагувати коментар? Тоді не пишіть свої зауваження іншим.

Для Лесі

Усі вчителі не виїдуть. Хороші вчителі знають, що повага вимагає взаємності. Вони цінують своїх учнів і розуміють важливість своєї професії. На щастя у наших школах багато гарних учителів і вони не опустяться до таких коментарів і неповаги до батьків. Батьки різного віку і теж закінчували наші школи, починаючи з радянських. часів.

Ліда

Яка така Ураїна?Є така країна?Що значить не подобається,то за кордон.Так ,не подобається і що?Рота заткнеш?Куди ти там повернешся,до яких читалень?Але то вже досягнення,просто супер-викладати кілька предметів.Ти будеш викладати ці предмети?А знання є?І хто ти таке,щоб вирішувати,кому виїжджати за кордон?Напевно з адептів секти Зельки,який всіх ,кому не подобається його режим,за кордон виганяв.І не тобі вказувати,кому які коментарі писати.У нас свобода слова.Ясно?Яке місце вчителя,кому заслужити?Схаменися,тупе створіння, зі школи драпають щосили.А ти тут про Канаду віщаєш.У Канаді зарплата яка?

Леся

Кілька років тому найкраща вчителька з Чернівців виїхала на заробітки,бо треба на освіту синові заробляти.Так що не читайте тут мантри про відданість професії

Для Ліди

Тикайте своїм родичам, а не комусь за опечатки. Виправляйте свої помилки у коментарях. Схоже у вас дійсно немає ні знань, ні виховання. Розкидайте свою отруту у себе вдома, а не людям. Слова ваші про "тупе створіння" тільки вас і стосуються. Жодний вчитель не напише такої гидоти.

Ганна

Ага,після НУШі та реформ недолугого Лісового люди такі письменні стануть,що крий Боже.Головне,щоб війна закінчилася.Батьки масово вивозять дітей,щоб не жити в Україні Зеленського.Не буде кому вчити і не буде кого вчити.

Ліда

Хату -читальню вже заснувала?Скільки предметів одночасно викладати можете?І не з канадською зарплатою,аж ніяк.Що правда очі коле?А то звикли завжди покірного ,задовбаного вчителя зустрічати.А ось не склалося.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: