Viber для дистанційки: як давати учням фідбек, що мотивує

Viber для дистанційки: як давати учням фідбек, що мотивує
Вчителям
Дата: 05.04.2022

Найпопулярнішим додатковим інструментом для онлайн-навчання залишається Viber. З його допомогою можна не тільки оцінювати без оцінок і давати дітям фідбек, але й виконувати разом із учнями творчі завдання. Про те, як це зробити, розповіли фіналісти Global Teacher Prize Ukraine різних років Наталія Голоднюк та Олександр Черкас.

Чому саме Viber?

Наталія Голоднюк

Вайбер для мене і моїх дітей — першочерговий майданчик для комунікації.

З кожним своїм класом учнів я маю групу у вайбер. Для чого?

По-перше, це швидкий спосіб зв’язатися з дітьми. По-друге, це не лише про комунікацію, а й про використання значно ширших опцій, а відповідно про внесок у вивчення іноземної мови.

Олександр Черкас

За допомогою Viber мені вдалося швидко й безкоштовно зібрати в одному місці всіх учнів та учениць з метою налагодити швидкий зв’язок, обмін навчальними матеріалами та різною інформацією. Саме цей застосунок дозволяє миттєво ділитися будь-якою інформацією в електронному форматі, який наразі для багатьох дітей є більш звичним, ніж будь-який інший. Viber — крутий помічник в організації віртуального простору (при обміні домашніми завданнями, під час опитування для оцінки рівня знань).

Оцінюємо без оцінок: створюємо опитування та вікторини

Наталія Голоднюк

Вікторини у Viber — це чудова альтернатива Google Classroom. Поясню чому.

По-перше, учні використовують вайбер на постійній основі. Це додаток в який вони заходять з такою ж регулярністю, як і в інстаграм. Тому висока ймовірність, що будь-який тест, створений у форматі вікторини тут, буде сприйматися учнями краще.

Вікториною може бути будь-яка тема: словниковий запас чи граматичні знання. Наприклад, діти отримують речення з пропущеним словом, яке вони мають обрати з запропонованих опцій. Або можна дати слово, а на вибір — варіанти його значення.

Олександр Черкас

Можна поєднувати Viber з роботою в зумі, тімсі. Наприклад, після розповіді на певну тему, швидко створити опитування чи вікторину в Viber і отримати миттєво фідбек. Це все зручно і просто. Режим вікторини в опитуваннях у груповому чаті класу дозволяє легко перевірити рівень знань серед дітей з певної теми. Після того, як створюю вікторину в груповому чаті, іншим учасникам й учасницям відразу буде видно, скільки людей обрало кожний варіант. Лише після участі в опитуванні можна побачити, який варіант був правильним із коротким описом чому. Кожна відповідь вікторини у спільноті є прихованою. Але можна побачити загальний відсоток відповідей, якщо створювати вікторину в груповому чаті. Саме ця функція застосунку є корисною, за її допомогою можна перевірити розуміння або думку дітей, провести інтерактив на різні теми.

Креативний підхід: ідеї творчих завдань для учнів у Viber

Олександр Черкас

Також інколи практикую вправу «Напиши вчителю». На уроках розвитку комунікативних умінь ми часто пишемо короткі есе. Пропоную своїм дітям вчитися правильно писати і надсилати повідомлення в цьому застосунку. Вони оформлюють свої роботи, друкують і надсилають мені в приватних повідомленнях. Потім я перевіряю, зазначаю про помилки, дитина за допомогою функції редагування їх виправляє і створює правильний текст. Такі формати роботи осучаснюють й урізноманітнюють освітній процес.

До того ж варто згадати про можливість надсилати аудіоповідомлення. Використовую це під час написання навчальних і словникових диктантів, переказів. Чудово ще використовувати цей застосунок при перевірці поезії напам’ять. Можна зідзвонитися з кожною дитиною окремо й послухати як вона декламує вірш або задати записати читання вірша на відео.

Ще колись гралися із наліпками у застосунку: так діти розвивали творчий підхід.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: