Використання УДН на уроках мистецтва

Використання УДН на уроках мистецтва
Мистецтво
Дата: 24.09.2024

Автор: Людмила Кондратова

В суворих умовах сьогодення, долаючи виклики та перешкоди, Нова українська школа продовжує розвиватися і діяти в нашій незламній Україні, змінюючи підходи до навчання й удосконалюючи освітні практики вчителів мистецтва.

Велика родина незламних освітян-практиків та інноваторів продовжує впроваджувати ідеї НУШ на уроках мистецтва в умовах очного навчання.

Розгляньмо корисні поради щодо навчання мистецтву в НУШ з використанням УДН

❗Чим особливе очне навчання мистецтву? 

✅ Насамперед, очне навчання мистецтва - це взаємодія та співпраця: в якому учні можуть взаємодіяти одне з одним та вчителем безпосередньо, обговорюючи творчі завдання, спільно працюючи над виконанням мистецьких проєктів, отримувати фідбек.

Сприйняття творів мистецтва в очному навчанні є ефективнішим: учні можуть бачити та відчувати реальні твори мистецтва, спостерігати за рухами виконавців, слухати музику “вживу” та бачити, як вчитель демонструє складний процес “народження” цікавої композиції в образотворчому мистецтві, отримувати одразу пораду та допомогу вчителя у процесі мистецької діяльності в режимі реального часу.

✅ ОЧНЕ навчання - це творчість та інтерактивність: учні можуть більше експериментувати, виражати себе та індивідуально або спільно в малих групах та колективно створювати мистецькі твори, мистецькі проєкти, обирати собі проєктні ролі, проводити мистецькі дослідження.

Найважливіший момент очного навчання є соціальний аспект: учні взаємодіють з однокласниками, розвиваючи соціальні навички, спілкуються, розвивають навички мистецької комунікації, удосконалюють свої компетентності.

Очне навчання мистецтву сприяє більшій взаємодії та співпраці, розвитку творчості, прояву креативності та здатностей до інновацій, експериментів, досліджень!

Для активного впровадження УДН на уроках мистецтва слід звернути увагу на рекомендації вчителю:

📌 Для подання цікавого мистецького матеріалу:

• обирайте інформацію в різних форматах: візуальних (зображення, відео), аудіальних (описи, музика), текстових (короткий опис, ключові слова);

• надавайте яскраві приклади різних мистецьких стилів, напрямів, образотворчих та музичних технік, приклади з творчості митців, щоб учні могли знайти те, що їх зацікавить;

• використовуйте інтерактивні елементи під час пояснення нового матеріалу: відвідування онлайн-галерей, здійснення віртуальних турів музеями, ознайомлення учнів з інструментами та технологією створення власних мистецьких творів.

ПРИКЛАДИ: вивчення нового матеріалу (відеоролик до уроку № 9 Фрагменти ірландського, сербського, польського танців. Мистецтво 7 клас НУШ Кондратова), виконання творчих мистецьких завдань (майстер-клас колективне панно «Мій рідний мистецький край» Мистецтво 7 клас НУШ Кондратова).

📌 Для виконання мистецьких творчих завдань та проєктів:

- надайте учням можливість вибирати завдання та проєкти відповідно до їхніх інтересів і здібностей, а також обирати форму вираження своїх емоцій (малюнок, танець, музика, словесний опис) і тему дослідження або формат творчого мистецького завдання;

- дозвольте учням самостійно обирати завдання за бажанням: створіть завдання різних рівнів складності, щоб кожен учень міг знайти собі відповідне завдання, в якому може виразити свої здібності та таланти;

- встановлюйте гнучкі терміни виконання завдань, враховуючи індивідуальні темпи роботи учнів, використовуйте цікавий та релевантний контент, щоб зацікавити учнів до мистецької комунікації.

ПРИКЛАДИ: завдання на вибір учнів: подарунок для воїнів та ветеранів ЗСУ (7 клас Мистецтво НУШ.Кондратова Л. урок № 12 завдання за вибором учнів).

📌 Для оцінювання мистецької діяльності:

• використовуйте різноманітні критерії оцінювання (творчість, оригінальність, техніка виконання);

• дозволяйте учням обирати форму звітування (усне представлення, творчий звіт, презентація);

• надавайте регулярний і конструктивний зворотний зв'язок, щоб учні могли вдосконалювати свої мистецькі навички.

📌Навчальне середовище має бути доступним для всіх учнів, включаючи учнів з особливими освітніми потребами, де кожен почувається цінним і підтримуваним, заохочуйте співпрацю між учнями, щоб вони могли вчитися одне в одного.

📌 Технології навчання: використовуйте доступні технологічні інструменти для створення творів мистецтва (графічні редактори, музичні програми, 3D-моделювання), адаптивні програми, які дозволяють учням працювати у своєму темпі й стилі.

Приклади активностей: створення колажів для уроків мистецтва, створення музичної композиції, виконання малюнків в різних техніках тощо.

Пам'ятайте: потрібно спостерігати за своїми учнями, адаптувати методи викладання до потреб дітей та створювати таке освітнє середовище у викладанні мистецтва, де кожен учень зможе розкрити свій творчий потенціал!

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: