Корисні цифрові лайфхаки щодо проведення уроків мистецтва

Корисні цифрові лайфхаки щодо проведення уроків мистецтва
Мистецтво
Дата: 04.09.2024

На порозі новий навчальний рік, на нас чекають нові можливості упровадження освітніх інновацій в освітній процес НУШ. В шаленому темпі розвитку сучасних технологій, цифровізація освітнього процесу відкриває перед вчителями мистецтва безмежні можливості для створення неповторних, креативних, захопливих, цікавих уроків.

❗ Зберігайте собі для нотаток декілька корисних лайфхаків, які допоможуть вам зробити ваші уроки мистецтва ще більш ефективними:

Готуючись до уроків мистецтва: підготуйте електронний план-конспект уроку (Google Doc, Google Keep, Microsoft Word, OneNote), для планування уроків та організації спільної роботи учнів використовуйте онлайн-дошки (Miro, Figma або Padlet); створіть колажі (сервіси Canva, Google Photo, Photo Collage Maker, FotoJet, PicMonkey, BeFunky, PhotoCollage.com), підготуйте відеоролики, запишіть відеоуроки для дистанційної або змішаної форми навчання, (YuoTube, Canva, Video Suite); для демонстрації різних стилів, технік і митців, організації сприймання творів мистецтва підготуйте візуалізацію для уроку; за бажанням створіть цифрові бібліотеки зображень, які можна використовувати на уроці (сервіси Pinterest, Canva, Pexels, Unsplash).

Візуалізаціяце потужний інструмент, який допомагає учням краще зрозуміти та запам'ятати новий матеріал.

ПРИКЛАД: до уроку мистецтва 3 клас Кондратова Л. Мистецтво. Візуалізація автора. Музика розповідає.

📢 Під час проведення уроку використовуйте: інтерактивні презентації, додаючи відео, аудіо, анімацію та гіперпосилання, чіпи (Google Slides або PowerPoint), залучайте дітей до віртуальних екскурсій музеями, галереями світу або до використання творчих експериментів та створення арт-проєктів (Google Arts & Culture). Створюйте дизайни, презентації, медіапости в Canva, використовуйте професійний набір програм для дизайну і фотографії, онлайн-фоторедактор (Fotor, Iloveimg, Adobe Creative Cloud, Pixlr), графічний редактор (GIMP), аудіоредактор (Audacity) тощо.

ПРИКЛАД: інтерактивна презентація Мистецтво 7 клас НУШ Кондратова Л.

Для організації мистецької діяльності: використовуйте онлайн-інструменти для малювання (Procreate, Adobe Fresco), онлайн-додатки для створення плейлистів (Spotify, SoundCloud), віртуальні музичні інструменти для музикування, фізкультхвилинки та хвилини релаксу, арттерапії тощо. Використовуйте інтерактивні інструменти для створення ментальних карт: Mind maps, візуальні часові шкали розвитку мистецтва в історичному контексті: Timeline. Заохочуйте учнів робити швидкі скетчі під час обговорення або демонстрації.

ПРИКЛАД: малюємо піском онлайн.

Звертайся до широкої палітри готових електронних цифрових ресурсів: безмежне джерело навчальних відео з мистецтва на каналі YouTube, онлайн-платформа з прикладами уроків мистецтва Khan Academy, величезна колекція мистецьких творів з усього світу на сервісі Google Arts & Culture, онлайн-інструмент для 3D-моделювання Tinkercad.

Створюйте онлайн-портфоліо для кожного учня для збереження учнівських робіт та відстеження мистецького прогресу, використовуйте онлайн-форми для збору зворотного зв'язку, записуйте відеокоментарі до робіт учнів, щоб надати їм більш детальний і персоналізований зворотний зв'язок.

Приклади візуалізації для різних тем: Створити колірне колесо, показати приклади використання кольору в різних стилях мистецтва. Демонструвати різні види перспективи за допомогою малюнків або 3D-моделей. Аналізувати композицію відомих картин, створювати власні композиції. Створити візуальну хронологію розвитку мистецтва на прикладах стрічок часу.

❗ Пам'ятайте: головне – це адаптувати ці цифрові інструменти до ваших конкретних потреб і потреб ваших учнів. Експериментуйте, шукайте нові можливості і створюйте творчі і цікаві уроки!

КОРИСНІ РЕСУРСИ:

https://timeline.knightlab.com/

https://artsandculture.google.com/

https://www.canva.com/

https://animoto.com/make/video-collage

https://www.fotojet.com/

https://www.fotor.com/features/collage

https://www.picmonkey.com/

https://www.pexels.com/uk-ua/

https://www.iloveimg.com/uk/photo-editor

https://www.pinterest.com/

https://www.pexels.com/uk-ua/

https://www.tinkercad.com/

Приклади:

Музика розповідає https://youtu.be/-F8vnRUpLm0?si=Ckcdh5Vi-mc5JoJk

Інтерактивна презентація http://surl.li/prlxhq

Малюємо піском https://youtu.be/kUe_FnZosCQ?si=4iiWsUHw9M_K-N0N

 

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: