З яких коштів оплачується навчання за сімейною формою в закладах освіти?
📎При організації сімейної (домашньої) форми здобуття освіти дитина має бути зарахована до закладу освіти (у загальному порядку, без подання додаткових документів).
📝Питання організації індивідуального навчання учня реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану, що розробляється педагогічними працівниками у взаємодії з учнем та/або його батьками, схвалюється педагогічною радою закладу освіти, затверджується його керівником та підписується батьками (Пункт 2 статті 14 Закону України Про повну загальну середню освіту | від 16.01.2020 № 463-IX).
📝 Особа, яка здобуває освіту за будь-якою формою, має право на користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів (частина перша статті 53 Закону України Про освіту | від 05.09.2017 № 2145-VIII).
📝 Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними), посібниками всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина третя статті 4 Закону України Про освіту).
📎 Законодавство не передбачає оплати з боку батьків **на користь державного чи комунального закладу освіти **в разі організації здобуття освіти за сімейною (домашньою) формою.
📝 Так, ст. 4 Закону України Про освіту та ч.3 ст. 6 Закону України Про повну загальну середню освіту гарантує безоплатне здобуття у державних та комунальних закладах освіти повної загальної середньої освіти на кожному її рівні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів один раз протягом життя. Здобувачі освіти за сімейною (домашньою) формою проходять підсумкове (семестрове та річне, що здійснюється за результатами семестрового) оцінювання, а також атестацію.
📎 Також, чинним законодавством не передбачено перерахування коштів батькам, які самостійно організовують навчання своїх дітей, чи будь-яким суб’єктам, до яких вони звернулися (самозайнятих осіб, громадських організацій, т’юторів тощо) для забезпечення організації навчання.
📝 Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, яке затверджене наказом Міністерства освіти і науки України Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти | від 12.01.2016 № 8 (зі змінами) не містить норм, що визначають порядок оплати праці педагогічних працівників за години роботи з учнем, який навчається за сімейною (домашньою) формою навчання.
📎 Відповідно до розділу V цього Положення оплата праці педагогічних працівників закладів освіти за проведення занять за індивідуальною формою здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, здійснюється відповідно до законодавства у сфері освіти. Інші види діяльності педагогічних працівників щодо організації здобуття освіти за індивідуальною формою (розроблення індивідуального навчального плану, підготовка та проведення оцінювання навчальних досягнень тощо) заклад освіти може оплачувати за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством.
📝 Відповідно до статті 103-2 Бюджетного кодексу України оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів освіти здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету, яка розподіляється між місцевими бюджетами на основі формули.
📎 Міністерство освіти і науки України у листах від 03.11.2020 р. №1/11-7816 та від 09.12.2020 р. №4/4066-20 вказало, що оскільки учень (учениця), який здобуває освіту за сімейною (домашньою) формою,** **є учнем відповідного класу закладу освіти, до якого його зараховано, то він (вона) може проходити підсумкове оцінювання та атестацію з усіма учнями свого класу. У цьому випадку додаткова оплата педагогічним працівникам за проведення підсумкового оцінювання з учнем, який здобуває освіту за сімейною (домашньою) формою, не здійснюється.
📎 У разі неможливості проведення підсумкового оцінювання, атестації учня, який здобуває освіту за сімейною (домашньою) формою, разом з учнями класу оплата праці педагогічним працівникам здійснюється за погодинною оплатою, передбаченою у пункті 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. №102.
🔶 Отже, у державних та комунальних закладах освіти навчання дітей безкоштовне, незалежно від форми здобуття освіти. Заробітна плата вчителів, які працюють з учнями, що здобувають освіту за сімейною формою провадиться за рахунок коштів освітньої субвенції. Інші види діяльності педагогічних працівників можуть здійснюватися за рахунок власних надходжень закладу освіти та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Коментарі
Я запитую у Міністетства освіти,чому клас з 30 учнів де 4 учні є на сімейному навчанні не можна поділити на дві групи на технології. Сімейне навчання оцінюється окремо.Прошу. відповісти. Мій телефон 0984497218.м.Бровари
Чи рахується клас повнокомплектним, якщо із п'яти дітей двоє навчаються за кордоном?
Доброго вечора! Підкаже будь ласка трішки подробніше як проходить сімейне навчання і де дитина на такій формі займається , вдома чи є в школі якісь окремі класси для такого виду навчання? Буду дуже вдячна за відповідь! І за нього окремо доплата від батьків , чи безкоштовне ?
У мене 11 учнів 5, 7 8 9,11 класів навчаються за кордоном і переведені по заяві батьків на сімейну форму навчання, Я викладаю 5 кл і 6 кл- - історію, в 7 кл - історію України, Всесвітню історію, Громадянську освіту, в 8 Кл --Історія України, Всесвітня історія, 9 кл- Історія України, Всесвітня історія, Правознавство, Мистецтво, в 11 кл - Історія України, Всесвітня історія, Мистецтво і скажу відверто - задовбався бо дуже багато витрачаю часу на цю додаткову, до того ж НЕОПЛАЧУВАНУ роботу, бо на неї не виділяє МОН кошти. А таких як я багато. Прошу МОН звернути увагу на обов'язкову оплату цієї титанічної роботи вчителя!!!
Дитина за кордоном. Закінчив в Україні перший курс училища. Чи можна перевести на сімейну форму навчання?
Додати коментар