Наказом МОН від 03.06.2025 р. №808 "Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України" у новій редакції затверджено Порядок поділу класів на групи під час вивчення окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів) у державних, комунальних закладах загальної середньої освіти
Кабінет Міністрів України у проєкті Бюджетної декларації на 2026–2028 роки передбачає поетапне зростання заробітної плати педагогічних працівників. Відповідно до постанови №774 від 27 червня 2025 року, середня зарплата вчителя досягне 20 000 гривень на місяць вже у 2028 році.
Беручи до уваги широке медіа-охоплення викривленої інформації про те, що «військова підготовка не буде обовʼязковою для студентів з наступного навчального року» Міністерство освіти і науки України вимушено спростувати ці заяви і підкреслити, що слова заступника міністра Михайла Винницького передані не точно.
Команда реформи шкільного харчування підготувала нову серію інформаційних банерів про здорове харчування для розміщення в закладах освіти. Інформаційна кампанія покликана системно змінювати харчові звички та ставлення до їжі.
Улітку школи, які мають фінансову автономію та власну бухгалтерію, починають формувати головний фінансовий документ школи — проєкт кошторису. Це процес, у якому активно беруть участь не лише адміністрація й бухгалтерія, а й учителі. Саме завдяки цьому формується список потреб: чи це закупівля комп’ютерної техніки, чи ремонт кабінетів. І, якщо здається, що “бюджет покриє все” — це не так: розмір суми залежить від прийнятого фінансування на рівні району й громади.
Коли ми чуємо «булінг у школі», передусім виникають думки про учнів, яких цькують інші діти. Але в пастку мобінгу й булінгу потрапляють також і вчителі. Різниця в тому, що мобінг — це цькування дорослими учасника свого колективу, а булінг — коли вчитель потерпає від неприйнятних дій з боку дітей чи підлітків. Ці теми — у топ запитів до юриста Олександра Брижака на юридичних консультаціях від Освіторії. У матеріалі він ділиться чіткою і дієвою інструкцією протидії мобінгу й булінгу в закладах освіти.
В Україні війна і не гіпотетична, а цілком реальна — щодня, щохвилини, в кожному куточку країни. Росія не залишила нам вибору — або ми готуємося до спротиву всією країною, або втратимо її. Тому базова військова підготовка цивільних — це необхідність, як аптечка, як турнікет, як тривожна валіза.