Цей стандарт передбачає можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію: навчатися за академічним або професійним спрямуванням. Учні шкіл та студенти ЗП(Т)О і ФПО зможуть обирати профіль навчання, який пропонуватиме навчальні предмети / інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення, а також предмети / інтегровані курси поза профілем.
Процедура проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм, визначена Порядком, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2022 № 520.
В окремих регіонах України добігає кінця 2021/2022 навчальний рік. Випускники 9 і 11 класів ЗЗСО, освітній процес у яких завершився, уже можуть отримувати документи про освіту. Про це повідомляє Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі.
В умовах повномасштабної війни втрату документів про освіту не можна назвати рідкістю, адже багатьом українцям довелося евакуюватися з рідних міст у більш безпечні регіони. Головне правило – не панікувати. Алгоритм подальших дій залежить від обставин, які детально розібрала команда Міністерства освіти і науки України.
Розроблення навчально-методичного та організаційно-методичного забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ – з-поміж пріоритетів МОН щодо впровадження реформи «Нова українська школа» у базовій освіті.
Два тижні тому МОН затвердило типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти у межах продовження реалізації реформи «Нова українська школа». До розроблення документа були залучені науковці, методисти, міжнародні експерти, вчителі, представники громадськості.
У затвердженій типовій освітній програмі для учнів 5 - 9 класів йдеться про те, що школи можуть вводити для вивчення предмети "Етика", "Культура добросусідства" або інші курси морального спрямування. Які питання будуть розкривати дітям – читайте у матеріалі.