Згідно статті 4 Закону України "Про відпустки" установлюються такі види відпусток:
✅ щорічні відпустки (основна та додаткові);
✅ додаткові відпустки у зв'язку з навчанням;
✅ творча відпустка;
✅ відпустка для підготовки та участі в змаганнях;
✅ соціальні відпустки;
✅ відпустки без збереження заробітної плати.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток ‼️не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів.
Отже, керуючись вищевикладеним:
1. Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів. Тобто, щорічна основна відпустка + додаткові відпустки (додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткова відпустка за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством) не можуть перевищувати вищезазначену кількість календарних днів.
2. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи належить до соціальних відпусток. Додаткова відпустка на дітей надається понад щорічні основну і додаткові відпустки (передбачені статтями 6, 7 і 8 Закону «Про відпустки»), а також понад щорічні відпустки (встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами).
Тобто, окремо надається щорічна відпустка 56 календарних днів, окремо соціальна відпустка.
Коментарі
Підкажіть.Я викладач і хочу взяти додаткову відпустку на дітей віком до 15 років.Коли я можу її взят
Додати коментар