Сьогодні діти майже постійно використовують гаджети під час навчання, однак така практика не нова. Навіть коли навчання відбувалося на очній формі, смартфони все одно були з дітьми на уроках. Тому часто вчителі забирали телефони, якщо учні порушували дисципліну. Однак чи має викладач право так робити?
Відповідь на це запитання - читайте нижче в матеріалі Styler.
Детальне пояснення
Насамперед варто усвідомити, що телефон - це особиста річ учня. Тому його, як і будь-що інше, забирати не можна. Конституція України дає право кожному громадянину володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.
У статті 4 частині 41 говориться про те, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Це право є непорушним. Про це йдеться і в Цивільному кодексі України.
Таким чином якщо вчитель під час уроку або на перерві забирає в учня телефон, він порушує його право на приватну власність.
Однак у законодавстві прописані й випадки, коли приватна власність може бути відібраною. Зауважте, що робити це можна виключно за рішенням суду.
А в Законі України "Про освіту" йдеться про те, що здобувачу освіти гарантують безпечне середовище. Зазначимо, що в тексті документа це середовище визначають сукупністю умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди.
Як навчити дитину користуватися телефоном дозовано
Гаджети дуже "затягують" до свого світу не лише дітей, а й дорослих. Проте доросла людина може контролювати використання, а несформована як особистість дитина - ще ні. Тому спробуйте такі поради:
• Проводьте разом час, щоб дитина мала заняття, крім гортання стрічок та онлайн ігор.
• Будьте прикладом і самі не сидіть у телефоні годинами.
• Знайдіть альтернативу смартфону: малювання, спорт, прогулянки тощо.
• Спілкуйтеся віч-на-віч, адже це набагато краще, ніж смартфони.
• Привчайте дитину до відповідальності та встановіть ліміт по часу на користування гаджетом.
Коментарі
Це порада вчителям чи батькам? Якщо дитина зі своїм телефоном заважає іншим дітям, а батько замість займатися вихованням своєї дитини, тицяє вчителю правами на приватну власність. Чому така дитина має право зважати моїй дитині, яка слухає пояснення вчителя.
А як може вчитель щось пояснювати, якщо його не слухають? Майстерність педагогічна і полягає в тому, щоб зробити так, щоб всі слухали, коли говориш. Тому не кожен може працювати вчителем...
Чому калькують західну систему освіти, але не все ?На заході телефон сдається в комірку на вході. Все. Якщо є потреба за телефонувати-видадуть, або зателефонує менеджер. Все. Немає телефону -немає проблеми.
Або тоді хай учні здають як в Європі телефони, або хай тоді їх виключають і користуються лише на перервах
а якщо вчителька забрала телефон до себе додомі і не віддала його то що робити?
Тобто учням можна все,а вчителі безправні раби???А чи має право учень вилазити на голову,включати телефон під час уроку на вемь звук.І не треба розказувати байки про те що вчитель не має підходу
Вчителі не мають права забирати телефон на уроці якщо учня телефон або в кишені або в рюкзаку ,може тіки якщо учень користується на уроці не для освіти може забрати до кінця уроку.
Вчитель не має права забирати у дитини телефон, якщо вона ним не користується під час уроку. Та він лежить в портфелі. Має право, якщо вона грає в ігри та відволікається. Вчителька в моєї дитини забрала телефон. Коли він був в рюкзаку. Ви вважаєте це правильно? Коли моя дитина ним не користується під час уроку.
Ну я можу висловити думку з приводу прочитаного. Я думаю що краще вчителю проговорити з батьками чи вони згідні, щоб діти здали телефон на стіл під час контрольної, просто на 1 урок. А ще краще батькам в дома пояснити дитині, що телефон впливає так як і на зір, так само і на психику та сон дитини тому попросіть у дитини домогти вам у роботі по дому чи просто запропонуйте цікаві ігри, частіше розмовляйте з дитиною, проводьте більше часу за можливістю.
Все просто якась вчитель в світі я хотіла би такого до баба мені не дозволяє і думаю що це платна лайків коли в школі я хочу ще один приклад
І ще я з вами ходжу моя мама занимайся я не маю з ким бавитися я думаю мне скучно постоянно
Додати коментар