Дії директора закладу освіти вчинені в умовах конфлікту інтересів

Дії директора закладу освіти вчинені в умовах конфлікту інтересів
Дата: 25.07.2024

Вітаю! Надайте, будь ласка, роз'яснення: які дії має вчинити начальник відділу освіти як керівник органу, до повноважень якого належить ініціювання звільнення з посади директора комунального ЗЗСО, якщо йому стало відомо про дії директора закладу освіти, які, ймовірно, були вчинені в умовах конфлікту інтересів: прийняття рішення про встановлення надбавки за престижність праці близькій особі та прийняття рішення про преміювання близької особи, видання відповідних наказів (про наявність реального/потенційного конфлікту інтересів директор не повідомляв уповноважену особу/НАЗК)?

Відповідно до частини шостої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), посадові особи органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи одержання повідомлення про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів, юридичних осіб, зазначених у частині другій статті 62 цього Закону, зобов’язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно, протягом 24 годин, письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції.

До спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції належать органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції (частина перша статті 1 Закону України «Про запобігання корупції»). Юридичними особами публічного права є юрособи, що створюються розпорядчим актом органу місцевого самоврядування (абзац третій частини другої статті 81 Цивільного кодексу України). До таких юросіб відносяться і заклади загальної середньої освіти.

Згідно із частиною третьою статті 65-1 Закону, з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконанню вимог Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, де працює особа, яка вчинила таке правопорушення, проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, в описаному випадку, начальник відділу освіти зобов’язаний у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно, протягом 24 годин, письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: