З нового навчального року тема енергоефективності стане частиною шкільної програми. Учні 4–11 класів вивчатимуть, як раціонально користуватися ресурсами та бути більш енергоощадними в повсякденному житті.
Щоб інтеграція теми була ефективною, Міністерство освіти і науки України в межах проєкту «Уроки енергоефективності» підготувало посібники, що допоможуть учителям зробити уроки цікавішими та змістовнішими для учнів. Важливо: інтеграція теми не передбачатиме додаткового навантаження, а пропонуватиме матеріали для відповідних тем чинних навчальних програм, щоб зробити їх ще більш актуальними. Таку інтеграцію рекомендовано для модельних програм: «Пізнаємо природу», STEM, «Довкілля», «Технології», «Природничі науки» тощо.
«Ми прагнемо інтегрувати тему енергоефективності в шкільну програму максимально ефективно і без додаткового навантаження. Першим етапом для реалізації цієї ініціативи стало навчання для вчителів, у якому взяли участь понад 2 200 педагогів. Другий крок — розроблення посібників, що вже доступні для більшості класів. Завдяки цьому впровадження тематики енергоефективності буде більш комфортним для вчителів і змістовним та зрозумілим для учнів. Розуміння теми енергоефективності є необхідним для сучасної людини, а тим паче для громадян країни, яка потерпає від збройної агресії, що часто спрямована на пошкодження енергосистеми», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Посібники розроблені для викладання теми енергоефективності у 4, 5–6, 8–9 та 10–11 класах — вони доступні за посиланням*. Матеріали містять рекомендації щодо практичних занять, позаурочних активностей. Їх було схвалено Українським інститутом розвитку освіти (УІРО).
Окрім цього, у межах проєкту «Уроки енергоефективності» доступні безплатні онлайн-курси для вчителів — за посиланням.
«Уроки енергоефективності» — частина ширшої ініціативи впровадження теми зеленої енергетики в освіту в межах проєкту LEARN. Більше про ініціативу «Уроки енергоефективності» — за посиланням.
*Для учнів 7 класу можна використовувати матеріали посібників для 5–6 і 8 класів.
Проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» (ВБО «ІМР») за підтримки Світового банку.
Коментарі
Додати коментар