Хто повинен подавати повідомлення про настання нещасного випадку у школі, якщо школа перейшла на фінансову автономію ?

Хто повинен подавати повідомлення про настання нещасного випадку у школі, якщо школа перейшла на фінансову автономію ?
Дата: 03.01.2023

Хто повинен подавати повідомлення про настання нещасного випадку у школі, якщо школа перейшла на фінансову автономію і є юридично відокремленою від сільської ради? Хто створює комісію з розслідування нещасного випадку і т.д?

📝Процедуру розслідування нещасних випадків в закладах освіти визначає «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися зі здобувачами освіти під час освітнього процесу», затверджене наказом МОН від 16.05.2019 № 659 (далі – Положення). При цьому не має значення, чи фінансово автономним є заклад, головне, що він є юридичною особою.

📝 Відповідно до п.1 Розділу ІІ Положення про кожний нещасний випадок, що трапився із здобувачами освіти, потерпілий або свідок нещасного випадку повинен повідомити учителя, вихователя, викладача, іншого працівника, що був присутній під час проведення заходів освітнього процесу в закладі освіти чи за його межами.

📎 Директор закладу освіти упродовж доби видає наказ про утворення комісії з розслідування нещасного випадку. До складу комісії із розслідування нещасних випадків входять:

• заступник керівника закладу освіти, який є відповідальним за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності закладу освіти (голова комісії) і пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності;

• керівник служби охорони праці закладу освіти або особа, на яку наказом закладу освіти покладено ці обов’язки;

• представник первинної профспілкової організації закладу освіти, а в разі відсутності в закладі освіти профспілки - уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності;

• представник органу батьківського самоврядування (за згодою).

📎 До складу комісії із розслідування нещасного випадку не входить працівник закладу освіти, який безпосередньо відповідає за стан охорони праці, безпеки життєдіяльності у структурному підрозділі (лабораторія, кабінет, майстерня тощо), де стався нещасний випадок.

📎 Потерпілий, його батьки, інші законні представники мають право брати участь у роботі комісії із розслідування нещасного випадку, надавати свої пояснення та пропозиції, додавати до матеріалів розслідування документи, що пояснюють причини та обставини нещасного випадку, викладати в письмовій чи усній формі свою особисту думку щодо нещасного випадку та отримувати від комісії із розслідування нещасного випадку інформацію про хід проведення розслідування.

📝 Згідно з п. 19 Розділу ІІ Положення, усі нещасні випадки, оформлені актами за формою Н-Н, беруться на облік і реєструються закладом освіти в журналі реєстрації нещасних випадків. На підставі зазначених актів заклад освіти подає звіт про травматизм під час освітнього процесу до управління освіти, якому підпорядковується.

📝 Згідно з п. 3 Розділу ІV, відповідає за правдивість зазначених у звіті відомостей керівник закладу освіти.

📎 Якщо нещасний випадок не спричинив мікротравми, він засвідчується і реєструється медичним працівником закладу освіти в окремому журналі реєстрації мікротравм і не береться на облік (пункт 20 розділ 2 Положення).

📝 Порядок ведення обліку нещасних випадків визначено в розділі 4 Положення.

🔶 Отже, заклад освіти проводить розслідування нещасного випадку, і звітує про про травматизм під час освітнього процесу до управління (відділу) освіти, якому підпорядковується.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: