Коментар МОН щодо обговорення питання організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років

Коментар МОН щодо обговорення питання організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років
Дата: 01.12.2020

Як ви знаєте, МОН розпочало обговорення питання організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років.

Для нас важлива змістовна дискусія, однак деякі заголовки у ЗМІ дещо нівелюють цю тему.

Заголовки про те, що МОН уже розпочало реформу чи лякає батьків, є некоректними. 

Дуже добре, що до обговорення долучилися дитячі психологи, освітяни та багато інших фахівців. 

МОН підтримує запит суспільства на те, щоб середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу, була б комфортною, цікавою та результативною для учнів. 

Звичайно, діти в 5-річному віці й діти у 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку і, дійсно, в організації освітнього процесу  мають бути також зовсім різні підходи. 

Обговорюються нові форми здобуття знань та набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм. У світі сьогодні багато країн розпочинають навчання дітей з п’яти років. Такий досвід мають США, Велика Британія, Нідерланди та інші країни. 

Для нас же важливо врахувати особливості української школи.

Зокрема, зважати на:

☑ наступність дошкільної та початкової ланок освіти;

☑ чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим більш успішною ця дитина стає в дорослому житті;

☑ сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.

МОН хоче почути думки та пропозиції. Процес їх опрацювання буде досить тривалим. І точно не буде одностороннім.

МОН України Джерело:
Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

Прочитайте статтю освітнього омбусмена про навчання дітей 5 і 6 років. ЧИ ГОТОВІ П’ЯТИРІЧНІ ДІТИ ДО ШКОЛИ? У якому віці дітям найкраще розпочинати навчання у школі - це тема постійних дискусій серед батьків, освітян, психологів та представників органів влади, які формують освітню політику в різних країнах світу. ❔ Яка тривалість навчання у школі та коли його розпочинають діти у різних країнах Європи ❓ Що передбачає навчання дітей у школі з 5️⃣ років ❔ Наскільки 5️⃣-річні та 6️⃣-річні діти готові до навчання у школі ❓ Якими можуть бути наслідки раннього навчання дітей ❔ Як визначити, чи готова дитина здобувати початкову освіту ❓ Який вид діяльності є провідним для дитини у 5️⃣ років: гра чи навчання Про міжнародний досвід, дослідження науковців та психологів із цього приводу — докладно читайте у нашій статті: https://bit.ly/36GkVBN . https://www.facebook.com/groups/186972092068287/permalink/848100705955419/

0 0

Додати коментар