Міністерство освіти і науки України створило мапу цифрових освітніх центрів

Міністерство освіти і науки України створило мапу цифрових освітніх центрів
Дата: 16.11.2023

Цифрові освітні центри — це безпечні, затишні простори для навчання й дозвілля школярів від 6 до 18 років. Такі центри сприяють відновленню доступу до освіти та соціалізації дітей. Нині в Україні їх функціонує вже 154. А для того, щоб батьки й учні могли швидко та легко знайти найближчий простір, МОН створило мапу цифрових освітніх центрів, яку будуть оновлювати відповідно до відкриття центрів.

На сайті www.dlc.org.ua можна проглянути відкриті центри у громадах чи містах та знайти необхідні контакти. Також докладну інформацію можна дізнатися на гарячій лінії — 0 800 409 845 (графік роботи гарячої лінії з 10:00 до 16:00).

Цифрові освітні центри не замінюють закладів освіти, але надають безпечний доступ до дистанційної та неформальної освіти дітям, які не можуть здобувати її очно, а також потребують додаткового супроводу в навчанні. Такі рішення є ефективними для громад, у яких пошкоджена освітня інфраструктура. А також для внутрішньо переміщених учнів і учениць, яким необхідна соціалізація та підтримка в освітньому процесі.

Нині центри працюють у 17 областях України, їхня кількість постійно зростає. МОН працює над забезпеченням донорської підтримки для створення нових цифрових освітніх центрів. У цих просторах уже є все необхідне для навчання: ноутбуки та планшети, хороший інтернет, укриття, облаштовані приміщення зі зручними меблями, навчальними та дидактичними матеріалами, настільними іграми тощо.

Кожен цифровий освітній центр має програму академічних занять та позашкільних активностей. Їх проводять спеціально навчені фахівці — тьютори або фасилітатори. Також діти тут можуть соціалізуватися, отримати профорієнтаційну підтримку, допомогу в підготуванні до іспитів. Усі послуги — безоплатні, а щоби почати займатися, достатньо поспілкуватися із тьютором/фасилітатором, отримати розклад занять та необхідну інформацію.

Дякуємо за підтримку та реалізацію проєкту міжнародним партнерам — міжнародній неурядовій організації «Save the Children», міжнародному благодійному фонду «savED», Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, міжнародній благодійній організації «Finn Church Aid», чеській організації «People in Need», міжнародній організації «IREX», благодійній організації «AVSI Foundation», норвезькій гуманітарній організації «Norwegian Refugee Council».

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: