Міністерство освіти і науки планує реорганізувати наявну мережу закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
З цією метою був розроблений проєкт рекомендацій щодо формування мережі закладів професійної та фахової передвищої освіти на 2026–2028 роки.
Результатом реорганізації мають стати сформовані «ядра» освітніх закладів – сильні установи, які відповідатимуть чітким критеріям і стануть основою нової мережі освіти. До них планується приєднувати інші заклади.
За задумом МОН, в обласних центрах «ядрами» зможуть стати заклади, в яких навчається не менше ніж 800 студентів, а сам заклад має показники працевлаштування випускників через три роки після завершення навчання – не менше ніж 60 %, виконання держзамовлення – не менше ніж 75%, спецфонд – не менше ніж 20% бюджету закладу.
Для районних центрів ці показники мають бути не менше ніж 500 студентів, виконання держзамовлення – 75 % і більше; частка спеціального фонду – не менше ніж 15 %; працевлаштування випускників через три роки після завершення навчання – не менше ніж 60 %.
Очікується, що менш потужні профтехи і коледжі можуть бути приєднані до ядра або об’єднані між собою. Це допоможе зібрати потрібну кількість учнів / студентів у таких об’єднаних закладах: 600 осіб – у містах обласного значення; 400 осіб – у районах.
Згідно з проєктом документа, пропозиції щодо оновлення мережі мають надавати робочі групи, що будуть сформовані на рівні обласних центрів (м. Києва) з передмістями та районів.
Робочі групи мають проаналізувати статистичні та аналітичні дані по кожному закладу освіти та надати пропозиції з реорганізації до 30 червня 2025 року.
Після цього засновники закладів повинні затвердити план реорганізації на 2026-2028 роки до 31 грудня 2025 року.
Коментарі
Додати коментар