На Київщині розпочалося пілотування чотирьох альтернативних моделей дошкільної освіти

На Київщині розпочалося пілотування чотирьох альтернативних моделей дошкільної освіти
Дата: 17.05.2025

У громадах Київської області, де немає дитсадків чи недостатньо місць у них, стартувала ініціатива Міністерства освіти і науки України зі створення альтернативних моделей дошкільної освіти.

Вона спрямована на впровадження нового Закону України «Про дошкільну освіту» та розширення для дітей віком від 3 місяців до 6 років доступу до якісної дошкільної освіти. Реалізує ініціативу ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки ЮНІСЕФ та фінансування Німецького державного банку розвитку (KfW).

До пілотування альтернативних моделей дошкільної освіти долучилися п’ять громад: Бучанська, Іванківська, Великодимерська, Димерська та Гостомельська. Кожна громада обрала ту модель, яка найкраще відповідає потребам дітей і родин громади.

У травні розпочнуть роботу два центри педагогічного партнерства у Великодимерській та Димерській громадах. Уже надійшло 16 заяв на зарахування. Діти від народження до 3 років відвідуватимуть заняття у центрах разом із матусею чи татусем до 4 годин на тиждень. Батьки не просто спостерігатимуть за освітнім процесом, а братимуть у ньому активну участь. Такий підхід сприяє розвитку дітей і покращує якість взаємодії батьків і дітей вдома.

За потреби батьки зможуть відлучитися, щоб вирішити власні справи. В цей час із дітьми займатимуться педагоги, які опанували сучасні методики навчання, пройшли підвищення кваліфікації за спеціально розробленими програмами: психологічна підтримка дітей та батьків, запобігання насильству, гендерна рівність. Батьки зможуть поєднувати роботу із відвідуванням центрів, адже вони працюватимуть, зокрема у ранкові, вечірні години, на вихідних.

В Іванківській громаді відкрився родинний дитсадок короткотривалого перебування для дітей до трьох років. Нині його відвідує 5 дітей. Про їхнє навчання та розвиток своєї дбає педагогиня, яку на посаду призначив відділ освіти громади. Вона пройшла підвищення кваліфікації щодо різних типів організації освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, психологічного супроводу учасників освітнього процесу. А також — курси запобігання сексуальному насильству, сприяння гендерній рівності. Ця альтернативна модель дає змогу дітям розвиватися, навчатися, а батькам — працювати чи відпочити.

У Бучанській громаді на базі дитсадка № 3 «Козачок» в одному груповому осередку тепер працюють дві старші групи, а ще створено одну різновікову. Тут займаються 26 дітей, які були в черзі на зарахування до дитячого садка. Педагоги новостворених груп організували зручний розпорядок дня, продумали спільні активності та облаштували ігрові простори так, щоб усім дітям було цікаво, комфортно й безпечно.

У Гостомельській громаді, де під час окупації, яка тривала з 25 лютого по 1 квітня 2022 року, зруйнувано дитсадки, працюватиме мобільний дитсадок. Уже виділено приміщення для нього, яке зараз облаштовують для дітей. Графік роботи мобільного дитсадка узгодять із батьками, зважаючи на їхні потреби. У ньому працюватимуть педагоги, які залишилися без роботи. Такий формат дає змогу організувати дошкільну освіту там, де поки неможливо відкрити звичайний заклад.

Мета створення альтернативних моделей дошкільної освіти — наблизити якісну дошкільну освіту до кожної дитини, незалежно від місця її проживання. Навчальний рік добігає кінця, попереду в дітей — літній відпочинок. А тим часом команда, що впроваджує ініціативу, продовжить активну роботу: влітку планується відкриття ще дві альтернативних освітніх локацій.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: