Продовжуємо серію публікацій за змістом Закону України «Про дошкільну освіту» № 3788-IX, який було введено в дію 01 січня 2025 року.
У статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що в Україні гарантується право на здобуття дошкільної освіти та створюються можливості для його реалізації з урахуванням індивідуальних особливостей, особливих освітніх та інших потреб і можливостей кожної дитини.
Дошкільна освіта здобувається, як правило, до шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося шість років (дітям з особливими освітніми потребами - сім років) і які не розпочали здобувати початкову освіту, мають право продовжити здобувати дошкільну освіту до їх зарахування до початкової школи відповідно до законів України "Про освіту" і "Про повну загальну середню освіту".
Кожній дитині незалежно від підстав її перебування в Україні гарантується безоплатне здобуття дошкільної освіти у державних та комунальних закладах освіти.
Іноземці та особи без громадянства здобувають дошкільну освіту в Україні відповідно до законодавства про дошкільну освіту.
Кожна дитина має право на здобуття дошкільної освіти у найбільш доступному і наближеному до місця її проживання комунальному закладі освіти.
Право дитини на здобуття дошкільної освіти у комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, не обмежує право батьків дитини обирати інший заклад дошкільної освіти відповідно до законодавства.
Діти з особливими освітніми потребами, в тому числі зумовленими фізичними, психічними, інтелектуальними та/або сенсорними порушеннями, розладами поведінки, мають право на здобуття дошкільної освіти відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.
Діти, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, можуть здобувати дошкільну освіту за вибором їхніх батьків:
✔ у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування та форми власності;
✔ у дошкільних підрозділах юридичних осіб, у тому числі закладів освіти;
✔ у сім’ї - за сімейною (домашньою) формою здобуття дошкільної освіти;
✔ за допомогою фізичних осіб - підприємців, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
Посилання на текст Закону України «Про дошкільну освіту» № 3788-IX» 👉 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3788-20#Text
РЕКОМЕНДУЄМО скористатись електронним порадником для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти», розробленим Державною службою якості освіти України в межах державно-приватно-громадського партнерства спільно з Асоціацією працівників дошкільної освіти та Цифровим видавництвом MCFR 👉
https://sqe.gov.ua/poradnik-dlya-direktora-zakladu-doshki/
ДОКЛАДНО про формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в Методичних рекомендаціях з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, розроблених Державною службою якості освіти України 👉
https://sqe.gov.ua/wp-content/uploads/2021/04/Metodichni_rekomendacii_SQE_2020_ZDO.pdf
Коментарі
Додати коментар