Про правові наслідки рішення КСУ для вчителів-пенсіонерів

Про правові наслідки рішення КСУ для вчителів-пенсіонерів
Вчителям
Дата: 19.02.2023

Враховуючи актуальність та важливість теми, поділюсь як юрист своїми поглядами на основні правові наслідки рішення КСУ.

1. Усі педагогічні працівники, незалежно від віку, в рівних умовах – можуть працювати, як за безстроковим трудовим договором, так і за строковим.

2. Керівники ЗЗСО відтепер не мають жодних законних підстав примушувати працівників до переходу на строкові договори.

3. У розпочатих судових справах щодо законності переведення педпрацівників після 1 липня 2020 року має враховуватись рішення КСУ.

4. Варто пам’ятати, що учасниками трудового договору є дві сторони: роботодавець та працівник, а, отже, хочемо ми того чи ні,  переведення педагога на умови безстрокового трудового договору можливе за умови згоди (бажання) обох сторін. Найпростіший спосіб: педагогічний працівник пише заяву на ім’я  керівника з проханням змінити істотних умов трудового договору, перевівши зі строкового договору на безстроковий. Керівник на підставі поданої заяви видає відповідний наказ, ознайомлює з ним працівника і трудові відносити змінюються.

5. Але якщо керівник відмовляється переводити працівника зі строкового договору на безстроковий, то такий спір вирішується в судовому порядку. Причин для такої відмови може бути безліч, вони можуть бути, як і об’єктивні, так і суб’єктивні.

6. Якщо ж педагог-пенсіонер вже був звільнений з роботи до 7 лютого 2023 року, то він може звернутись до керівника навчального закладу і буде прийнятий (неприйнятний) на роботу. Рішення керівника може бути оскаржено до засновника, або до суду.

Ось такі основні моменти, які, на мій погляд, випливають з рішення Конституційного суду. 

Щиро бажаю всім миру в усіх його проявах!

Бережімо кожен себе і один одного.

Новини:

Поділитися:

Коментарі

Васильович

Добре, що є БЕЗЛІЧ причин відмовити. А вчитель зі злиденною пенсією має право мати право.

Світлана

Рішення Верховної Ради по цьому питанню не потрібне, тільки КСУ?

Оксана

А що робити молодим? Куди їм діватись? Їм також треба працювати, набиратись досвіду, жити за щось. З такими рішеннями вся молодь розлетиться по світах. Дайте пенсіонерам відповідну пенсію і вони самі підуть на відпочинок.

Катерина

Хіба "Закон України про повну загальну середню освіту" хіба не повинен пройти відповідну редакцію?

Людмила

Напишіть, будь ласка, правовий алгоритм переведення вчителів пенсіонерів на безстроковий договір. Бо кожен керівник тракту рішення КСУ по-своєму.

Ірина

На сьогоднішній день змін щодо контрактів з учителями-пенсіонерами до Закону "Про повну загальну середню освіту" немає жодних, то як директор може не виконувати дану норму, не дотримуватися Закону? Якщо КСУ визнав контракти незаконними, то нехай доведе справу до логічного завершення: зобов'яже МОН внести зміни і оформити все законно. Якщо рішення КСУ має вищу юридичну силу за Закон, має бути підготовлено наказ/розпорядження (будь-який нормативний! документ), який розсилається на всі управління/департаменти для виконання, тому що поки нічого схожого немає.

Лідія

Добре!. Про вчителів-пенсіонерів подумали, а про дітей (учнів) та про молодих вчителів, хто подумає? Нехай пенсіонери працюють до смерті, вчать дітей в умовах сучасності, на старий манер, нехай повертаються ще старіші, в нас же дискримінація, а молоді вчителі після інституту нехай їдуть за кордон.

Ольга

Чи мають право звільнити вчителя -пенсіонера, який був на контракті, без його згоди, посилаючись на те, що в кінці червня цього року закінчується контракт?

Ганна

Чи мають право звільнити вчителя -пенсіонера, який був на контракті, без його згоди, посилаючись на те, що в кінці червня цього року закінчується контракт?

Надія

Поясніть, будь ласка, чи має право директор школи зменшити тижневе навантаження вчителю, що є вже пенсіонером, але продовжує працювати?

Тетяна

Як правильно звільнити вчителя пенсіонера , який працював по строковій угоді

Марія

Поясніть, будь ласка, чи має право директор школи зменшити тижневе навантаження вчителю, що є вже пенсіонером, але продовжує працювати?

Марія

Мене теж цікавить те саме питання що й Ольгу і Тетяну. Коли очікувати відповіді?

Олександра Юріївна

Якщо вже є рішення суду про звільнення директора школи у зв"язку із закінчення однорічного трудового договору чи можна тепер оспорювати це рішення суду у світлі Рішення КСУ від 07,02,2023р, щодо неконституційності абзацу 3.ч. 2 ст 22 ЗУ Про освіту...

Володимир Миколайович

Шановна Олександра Юріївна !!! Наберіть мене по мобільному телефоні за номером 098 702 8327 і я поясню Вам, як поступити у Вашому випадку !!!

Леонід

Я вчитель -пенсіонер. Маю вищу категорію , звання старший вчитель, відмінник освіти України,Дві грамоти міністерства освіти. Підготував учнів з результатами 195 -196 б ЗНО з фізики. І що? Сьогодні 27-06 мені повідомили що контракт зі мною продовжено не буде. Без грунтовних пояснень : просто на ваше місце буде взято іншу людину, а кого ще незнаю. Ось так працює система. А ви ще в щось вірите

Леонід

Як "правильно" звільнити пенсіонера,пані Тетяно? Так як мене.

Леонід

Пані Лідіє.Не грішіть такими висновками які Ви робите. Знайдіть мені хоч одного випускника вишу який поїде в сільську школу викладати фізику . А кількість годин то всього 7. Да вони самі кажуть- куди завгодно тільки не в школу. За 20 років в мене було з десяток випусників фізмату. Думаєте хоч один працює в школі? Ні.

Міла

Якщо наші законотворці дбати муть тільки про пенсіонерів то в нашої держави не буде майбутнього тому що молодь виїде за кордон і залишаться вічнопрацюючі пенсіонери

Оксана

Чому немає чіткого переведення вчителя- пегсіонера з строкового на безстроковий трудовий договір. Ось і знову вчителя поставили на коліна

Оксана

Чому одних вчителів перевів директор , а інших не хоче перевести з строкового на безстроковий.Закон один для всіх…..Дискримінація ……

Лідія

Працюю асистентом учителя. У минулому н/році працювала за контрактом. Після рішення КСУ підійшла до директора, вона пояснила, що у нас рішення ще немає. Цей рік знову пропонує роботу з 01.09.23 по 31.05.24. Що робити? Пояснює економією з/плати. Я одержу оплату відпустки за 9 місяців і не отримаю мат.допомоги на оздоровлення. Що робити?

Лідія

Вчителі -пенсіонерипереводяться працювати нак постійній основі.Гаразд ,а керівники закладів освіти чому на договірній тимчасовій основі?Для вчителів Закон не констимтуційний?А для керівників закладів освітим,виходить конституційний.Дискримінація якась.Несправедливість.!!!!.

Остап

Тепер вчителі- пенсіонери (70-80років) вмиратимуть на роботі!!!Сміх і гріх!А молодим ,куди дітися???Хтось подумав???І хіба рішення суду вище за закон???

Тетяна

Палицями не зажинеш ваших молодих працювати класоводами, позасідали асистентами і сидять ...? Це обласна школа.

Світлана

Пенсіонер отримує пенсію і заробітну плату,кормить дорослих дітей і внуків.А як нам ,кому до пенсії ще ой як далеко

Додати коментар