Скасування наказу МОН № 1093: петиція набрала 25 тисяч голосів – що далі?

Скасування наказу МОН № 1093: петиція набрала 25 тисяч голосів – що далі?
Дата: 13.02.2025

02 серпня 2024 року Міністерство освіти і науки України видало наказ № 1093 “Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти”. Цей документ, що стосується учнів 5-9 класів у межах Нової української школи (НУШ), викликав хвилю обурення серед педагогів та освітньої спільноти. Основні претензії стосуються надмірної бюрократизації процесу оцінювання, його низької ефективності та відірваності від реальних умов роботи шкіл.

Чому вчителі виступили проти наказу?

Головна проблема наказу № 1093 полягає в тому, що він:

Посилює бюрократичне навантаження на вчителів, змушуючи їх витрачати більше часу на заповнення документації, ніж на навчання дітей.

Не забезпечує якісної оцінки знань учнів, адже запропоновані методи не відповідають сучасним потребам освіти.

Не враховує реальні умови роботи шкіл, особливо під час воєнного стану та обмеженого фінансування.

Петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів

Петиція, що вимагала скасування наказу № 1093 та розробки нових, ефективніших методів оцінювання, швидко набрала підтримку серед освітян. Вона зібрала необхідні 25 000 голосів, що зобов’язує Уряд офіційно розглянути цю ініціативу.

Наступні кроки

1. Розгляд петиції Кабінетом Міністрів України. Відповідно до законодавства, після збору необхідної кількості голосів петицію мають розглянути урядові органи.

2. Оцінка доцільності змін. Міністерство освіти і науки України повинне провести аналіз чинних методів оцінювання та визначити, чи дійсно вони відповідають сучасним освітнім викликам.

3. Розробка нових рекомендацій. Якщо наказ № 1093 буде скасовано, необхідно запропонувати альтернативні методики оцінювання, які не створюватимуть зайвого адміністративного навантаження на вчителів.

Чому це важливо?

Освітня реформа має не ускладнювати роботу педагогів, а сприяти підвищенню якості навчання. Використання ефективних методів оцінювання допоможе учням розвивати критичне мислення, самостійність і творчий підхід до навчання. Тому перегляд наказу № 1093 – це важливий крок до створення справді сучасної та ефективної системи освіти в Україні.

Очікуємо офіційної відповіді від уряду та подальших дій щодо удосконалення процесу оцінювання!

Джерело:

Вподобайки:

33
130
4
1
1
2

Коментарі

Вчитель

Які нові рекомендація,заоґлишити 12 тибалтьну систему і не морочити голову!!!

Арістід

Щоб коментувати,треба ознайомитися зі змістом наказу МОН України 1093.По-друге,треба відстежити ідеологію освітянської політики на підставі аналізу її підґрунття,його об'єктивності та багато чого іншого,не виключаючи мотиви суб'єктивного характеру.Іншими словами,потрібен глибинний аналіз філософії і методології освітнього процесу в нових історичних умовах.як на мене,то таким реформаторськимі підходи мав би передувати експеримент в школах,і вже на базі отриманих результатів вирощувати питання запровдження прогресивних методів подання і оцінювання знань учнів.Але при цьому не забувати потенційні можливості сторін освітнього процесу - учителя і учня,умов їх реалізації на певному відтинку історії країни,враховуючи його традиції і ментальність.Тут мають бути свої плюси і мінуси.Пригалайте,як в штики сприймалося запровадження болонської системи у вишах. На диво - прижилася.Там також поставала проблема оцінювання знань студентів і пов'язана з нею паперова робота.Справилися як викладачі,так і студенти. ПОЗИТИВОМ БУЛО ТЕ,що піднявся рівень підготовки до занять викладачів,з'явилися методичні посібники,науково-методичну література, теоретичні розробки з питань педагогіки вищої школи тощо,з одного богу,а з другого,- у студентів сформувався інстинкт постійної самоосвіти,уміння самостійно шукати відповіді на актуальні проблеми,творчо інтерпретувати набуті знання.Словом,процес пішов,як говорив класик. Головне,про що завжди забували держава( чиновники!),і це- головне: адекватно віддячувати освітяням усіх рівнів і статусу поштою за каторжну працю,яка за кількістю затрачуваної енергії значно більша в учителя,ніж шахтаря ,а зарплата,яка вивільнює час для належної класної і позакласної роботи,мізерна. Про це свідчать відповідні пенсії.Про це МОН забуває чомусь.Таке враження,що МОН намагається у такий спосіб (перевантаженням) знищити учительський корпус.

Учитель

Коментування неможливе,оскільки програма створює слова і фрази.Зробити виправлення також неможливо.

Душа Леся

У першому класі мають бути основними читання, мова (письмо), арифметика щодня. Плюс для розвантаження музика, трудове, образотворче по одному уроку, фізкультура -2. Тоді діти будуть і читати, і писати, і не будуть перевантажені. 4 уроки щодня.

Марго

Де результати досліджень в пілотних групах? Де методична література?

Сергій

У тому то і проблема, що реформатори абсолютно не мають елементарного уявлення про школу. Пілотні проекти? Сумніваюся, що хоч одна пересічна, провінціальна або сільська школа пройшла через це. Це були елітні, "упаковані" усим школи з високим забезпеченням і доходами. Але навіть це не виправдовує усю абсурдність такого оцінювання. Як і скільки ще треба доводити реформаторам, що така форма оцінювання не недосконала, а виходить за рамки здорового глузду. Голоси тисячів практичних педагогів з десятками років досвіду у різні часи і з різними поколіннями якась купка недолугих реформаторів цинічно ігнорує. Це як?

Оксана

Переконана , що діюча система оцінювання 5-9 кл , то не " найглибше дно" МОНівців ... Вони хоча б самі розуміли ті ГР . Ця ідиотська система не є об'єктивним результатом знань .Щоденна відмінна праця учня через певну дрібну обставину множиться на нуль!!! Учень виконує завдання , вчитель ставить оцінку і каже , щовона ні нсщо не впливає... Питання: ми в дурдомі ??

Сергій.

Спочатку була 12 -и бальна система оцінювання, потім НУШ. Що нам ще чекати від цих "розумників" ? Школу і так вже розвалили наші педагогічні мужі(які школу бачили лише на картинках).

Олена

Оцінювання в 5-7 НУШ- третя біда після дурнів і доріг

Галина

Це недолуге оцінювання -- це ще один крок до знищення нашої освіти. Це робиться для того, аби вчитель не мав коли голови догори підняти і борсався в тому всьому, як міг. А зарплата -- це посміховисько!!!! З такими вимогами оплата праці має бути далеко не така, як є зараз!

Анастасия

Раньше была пятибальная система. И основные оценки ставили- 3,4,5, иногда,-2. Теперь у нас- 1,2,3,4,5,6,7 8,9,10,11,12 . Можно оценить ученика со всех сторон.И способности и умения и старания и т. д. Грки- для чего? Итак, во всех школах из- за низкой зарботной платы и бестолковой загруженности кадровый голод. Горе- реформаторы развалят образование нововведениями.

Вчитель

Щоб ті реХВорматори спробували самі робити те, що придумали… Жодного дня не працювали в школі і дурниці створюють. Навіщо???!!!. В дітей знань додалось ??? Море-морене часу забирає те ваше Гр! Як можна не враховувати певні оцінки? Нехай вам не платять зарплату ( ви ж не зробили нічого розумного, лише вчителів завантажили і отримуєте во не 8к)

Українка

А 12-річна освіта? Це божевільні вибрики українського міністерства. Школа під боком, а дитина має їхати за 10-50 км на навчання, бо там 10 клас. А дитину спитали, чи ВОНА хоче цього? А вставати о шостій і повертатися о 16- й, це як? В місті ще півбіди, а в селі? Наші міністри, депутати, генерали вчилися 10 років, отримували 3,4,5 і… вибилися в люди. Можливо, варто замислитися над цим.

Учитель

А який довбень придумав називати контрольні роботи "підсумковими комплексними роботами", не озвучувати дітям оцінки на уроках, не виставляти тематичних, не писати в зошитах червоною пастою, не враховувати оцінку за ведення зошита в семестрову тощо?! Якщо б ці довбні знали, що про них говорять у вчительських, а найголовніше - працюємо так, як працювали. Хоча б одне прізвище цих неуків від освіти назвало Міністерство...

Ярославович

За 4 кілобакси зарплатні гріх жалітися на збільшення обсягу роботи.

Коля

Міняти пора просрочених

Людмила.

Просто в МОН сидять дармоїди,які не є вчителями-практиками.це не оцінювання,а знущання з вчителя.як платити,то копійки,а як працювати.то воли.

Сергій

Це ще раз доводить що вчителі - це тільки виконавці чужої волі. Не віддавайте дитину в школу.Школа знищує душу дитини

Не байдужа

Поверніть все назад, як було раніше! Досить знущань над вчителями, учнями і батьками! Ваші реформи це руйнування школи. До чого призвели ваші так звані реформи? Що ви все копіюєте захід, коли наша, минула, радянська система була однією з найкращих у світі! Те що ви повводили- це обалванювання і ПОВНА РУЙНАЦІЯ освіти! Вимагаємо ретельного, незалежного аналізу ВАШОЇ роботи ! Якби зараз зробили ЧЕСНИЙ зріз знать дітей, яких навчили по НУШ, то ми б усі побачили що знань у дітей "0". А це втрачені роки, яких дітям вже не повернуть....так вони і підуть неуками у світ....Ця програма НУШ - це державна зрада на найвищому рівні! Якби ви чули, що говорять вчителі і батьки про вашу реформу! Тільки знання дітей повинні бути показником якості ваших реформ, а вони, в загальній своїй масі ПЛАЧЕВНІ! Я вважаю, що це свідома руйнація держави і такий спосіб. А зарплатня вчителів- це ваше свідоме, цинічне ставлення до людей цієї професії. І ту позорну доплату в 1000 гривень передайте президенту і уряду, це ціна їхніх обіцянок !

Додати коментар

Новини:

Поділитися: