Автор: Володимир Бєлий, ексзаступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона
У спільноті пішли пости про черговий етап «знищення української освіти» – скорочення предметів.
А про скорочення предметів у чому/у кого: у загальному списку предметів старшої ланки загальної середньої освіти чи в окремого її учня?
А може, мова не про скорочення списку предметів у сегменті старшої ланки взагалі, а про скорочення кількості обов'язкових предметів для кожного окремого старшокласника, бо тому вже час зосередитися на індивідуальному профільному обсязі навчання?
Адже без цього потім не буває якісної ні вищої освіти, ні робітничої вправної професії?
Тим більше, як можна прибрати зі списку той предмет, який для учнів стане профільним, адже без нього ніяк у сегменті вищої чи професійно-технічно-сервісної освіти.
Ну і звісно знову «за рибу гроші» – поглиблене вивчення предметів у базовій ланці є, мовляв, засобом «плекання сильного учня».
Плекання для чого: для звітування закладу / району / області / країни про перемоги в учнівських олімпіадах?
Може, сильного учня у базовій ланці треба не «плекати в окремих спеціальних класах», а надати йому системного сприяння?
Хоча б вже тим, щоб лицемірно не залюблювати слабкого учня спотвореннями в оцінюванні результатів навчання, які розмивають значимість справжніх навчальних успіхів сильних учнів.
Сильним учням потрібна один раз на тиждень хоча б половина стандартного навчального дня на факультативи та інші заняття за інтересами, коли слабкі учні у цей час йдуть на заняття з подолання академічних труднощів.
Коментарі
Додати коментар