У суді директор пояснював, що цей майстерклас провели під час інтегрованого уроку за ініціативою батьків першокласників.
Однак суд скасував наказ департаменту і стягнув на користь директора 3 тисячі моральної шкоди.
Департамент освіти наклав дисциплінарне стягнення на директора хмельницького ліцею №13. Він отримав догану за нібито неналежне виконання посадових обов`язків. Причиною став майстерклас із виготовлення пряників на підтримку захисників, який для першокласників провела вчителька.
На думку директора, це рішення було незаконне, тож він звернувся до суду. Справу виграв, однак лише після апеляційної скарги. Деталі розповіли у Хмельницькому апеляційному суді.
Департамент освіти виніс догану директору за результатами перевірки звернення громадянки. Йому поставили у провину відразу кілька пунктів: порушення освітнього процесу, недотримання вимог Санітарного регламенту для закладів середньої освіти, а також порушення порядку обчислення заплати вчителю через проведений майстерклас.
У суді директор пояснював, що цей майстерклас провели під час інтегрованого уроку за ініціативою батьків першокласників. Для проведення заходу уклали договір разової оренди приміщення з підприємцем, який орендує це приміщення для продажу солодощів та іграшок. Орендодавець – управління міської ради, й умови договору не передбачають узгодження асортименту товарів з адміністрацією навчального закладу. Та й доказів реалізації заборонених товарів учням немає. Крім того, підкреслював позивач, обмеження Санітарного регламенту стосуються шкільних буфетів та торгівельних апаратів.
Він також відкинув звинувачення щодо порушень в оплаті праці вчителя першокласників, зауваживши на змінах у розкладі уроків для уникнення накладень, які не врахувала комісія департаменту. Тож просив суд визнати протиправним наказ департаменту. Однак Хмельницький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову.
Далі послідувала апеляція. Хмельницький апеляційний суд виніс інший вердикт. Там зазначили, що проведення майстеркласу з виготовлення пряників на підтримку ЗСУ не суперечить законам у сфері освіти. Крім того, узгоджується з Указом Президента України про затвердження Стратегії національно-патріотичного виховання й відповідними місцевими програмами та планами заходів щодо її реалізації.
«Щодо порушення Санітарного регламенту – зауважила, що обов`язки керівника комунального закладу загальної середньої освіти щодо організації харчування учнів, передбачені посадовою інструкцією, не стосуються реалізації продовольчих товарів підприємцем за договором оренди. До того ж договір не передбачає узгодження асортименту з адміністрацією ліцею й у матеріалах справи немає доказів продажу учням заборонених солодощів, снеків чи іграшок. Факт порушення директором порядку обчислення заробітної плати вчительці ліцею через недотримання розкладу уроків також не знайшов свого підтвердження», - зазначили у Хмельницькому апеляційному суді.
Відтак, апеляційний суд визнав протиправним і скасував наказ Департаменту освіти та науки міської ради про притягнення до дисциплінарної відповідальності директора ліцею, стягнув на його користь 3 тисячі гривень моральної шкоди, а також 12 тисяч гривень судових витрат.
Коментарі
Додати коментар