12-річна шкільна освіта зможе забезпечити підготовку вступників, які свідомо обиратимуть заклад вищої освіти та майбутню професію.
Таку думку висловив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в ефірі телемарафону.
За його словами, Україна лишилась єдиною європейською країною, де школярі навчаються менше ніж 12 років.
«Ми єдина країна в Європі (я не рахую білорусь та росію), яка поки ще не має 12-річної освіти. Це важливо для мене як для людини, яка опікується вищою освітою, тому що для нас важливо, щоб вступник мав 18 років», – наголосив Винницький.
Він переконаний, що різниця між 17-річним вступником і 18-річним є неймовірною.
Саме тому учні мають після 9 класу робити вибір між професійною чи фаховою передвищою освітою і подальшим навчанням в академічному ліцеї, який буде орієнтувати учнів на подальше здобуття вищої освіти.
«Якщо ми говоримо про свідомий вступ до закладів вищої освіти, про свідоме обрання професії, нам потрібна 12-річна школа, яка буде профільною», – резюмував заступник міністра.
Коментарі
Акцент неправильний: Україна лишилася єдиною країною, у якій педагоги не бачать кінцевого результату реформи НУШ. Немає ніякого стратегічного плану вивчення предметів, бо не зрозуміло, що здобувачі освіти повинні знати в 9 класі, а що - у 12-му. Програм немає!!!!!! У тому то й суть, що Вінницький як заступник міністра опікується вищою школою, а не середньою. Зрозуміло, що вік (17 чи 18 ) років не є показником зрілості особистості. Із кожним міністром освіти життя стає веселішим (( .
Додати коментар