Більшість 15-річних підлітків в Україні витрачають на виконання домашнього завдання до 1 години.
Про це йдеться в Національному звіті за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, який оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти.
Зокрема, згідно з результатами дослідження, школярі й школярки в Україні вдень витрачають на виконання домашніх завдань з математики:
✔ 32% – менше ніж 30 хвилин;
✔ 33% – до 1 години;
✔ 23% – від 1 до 2 годин;
✔ 13% – понад 2 години.
Крім того, існує кореляція між витраченим часом на виконання завдань і результатами навчання. Так, ті школярі, у кого домашнє завдання займає до 30 хвилин на день, і ті, у кого це займає понад дві години, мають гірші результати з математики.
Дослідники наголошують, що на час виконання роботи може впливати не лише обсяг завдань, а й відволікання школярів. А тому сприйняття даних не може бути однозначним.
Однак, результати дослідження підтверджують, що тривалість виконання домашніх робіт прямо пов’язана з успішністю школярів: учні з кращими показниками витрачають на них менше часу, з гіршими – більше.
За даними PISA-2022, показники українців є найбільшими в порівнянні з учнями сусідніх держав. Зокрема, не більш як пів години на день на підготовку домашніх завдань витрачають :
✔ у Словаччині – 67% школярів,
✔ у Польщі – 54%;
✔ в Естонії – 52%.
Приблизно такі ж результати, як в Україні, показали учні з Грузії.
Коментарі
Додати коментар