Універсальний дизайн управління

Універсальний дизайн управління
Дата: 23.02.2024

Автор: Світлана Іванісова

Який він, шлях до ефективної та успішної роботи команди менеджерів освіти? Із чого почати та що робити, щоб цей шлях був результативним? 

По-перше, планування майбутнього, це елемент ефективного управління.планування майбутнього, це елемент ефективного управління.

На заваді позитивним змінам в освіті насамперед стоїть відсутність:

✅розуміння майбутнього освіти;

✅стратегії розвитку (є похідним від першого);

✅перспективного планування (є похідним від другого);

✅системних підходів (є наслідком трьох попередніх).

Якщо сьогодні в керівника немає бачення школи принаймні на найближчі 5—10 років, зусилля ентузіастів, які є в педагогічному колективі, можуть стати рухом у нікуди. Головне ж завдання людини, яка сходить на капітанський місток шкільного корабля, — вербалізувати «програму на завтра», яка єднатиме й мотивуватиме педагогів.

Наявність цілей ≠ наявності стратегії досягнення цих цілей.

Мета ≠ стратегія.

«План — ніщо, планування — все. Ваші плани застаріють, щойно вийдете з кімнати. Але під час планування ваша команда згуртується і, якщо ви зіткнетеся із несподіваними труднощами, ваші люди знатимуть, як їх подолати.» Дуайт Ейзенхауер (Dwight Eisenhower), 34-й президент США

Перед плануванням аналізуємо результати роботи

Для цього можна використати ретроспективні практики «добре-погано-потворно», «плюс-мінус-дельта» або «троянда-бутон-шип», тобто у нас є не один варіант, як проаналізувати певний період часу. (Опис практик дивись 👉в каруселі зображень цього посту).

По-друге, вміння долати рутину

Пошук шляхів полегшення повсякденної рутини, підвищення продуктивності та досягнення цілей із більшою легкістю – це прагнення, яке резонує з багатьма.

П'ять дієвих порад, які допоможуть спростити життя та дозволять чітко та цілеспрямовано долати виклики.

Сила візуалізації. Створюючи чіткий уявний образ того, чого ви хочете досягти, можна підвищити мотивацію та зосередженість

Правило 80/20. Також відоме як принцип Парето, правило 80/20 стверджує, що 80% результатів дають 20% зусиль. Визначивши найбільш важливі завдання чи види діяльності, що дають найбільший результат, можна ефективно розставити пріоритети у розподілі часу та енергії.

Сила звички. Розвиваючи позитивні навички, певні завдання можна автоматизувати, зменшуючи втому від прийняття рішень.

Мистецтво говорити "ні". Встановлюючи межі та визначаючи пріоритети особистих потреб, можна уникнути непотрібних зобов'язань та зосередитись на тому, що дійсно важливо. Пам'ятайте, що сказати "ні" - це не егоїзм, а акт турботи про себе.

Сила позитивного мислення. Оточуйте себе позитивним впливом, практикуйте подяку та розвивайте мислення, спрямоване на зростання. Така зміна погляду на життя спростить її та відкриє двері до нових можливостей.

По-третє, розвивайте вміння позитивно впливати на колектив.

✅ Об’єднайте колектив у команду

✅Створіть сприятливу атмосферу в колективі. Вправи, які допоможуть створити позитивний психологічний клімат (можна знайти в коментарях під цим постом👇)

✅Мотивуйте працівників

✅ Запобігайте конфліктам

Вчетверте, використовуйте цифрові технології та сучасні форми й методи комунікації

✅ Дбайте про культуру спілкування

✅ Проводьте онлайн-заходи ефективно

Вп'яте, навчиться уміло представляти інтереси закладу

✅ Дбайте про репутацію закладу

Створення і підтримка корпоративної репутації на високому рівні відображається формулою: Репутація = Діяльність закладу освіти + Комунікації. Отже, основа корпоративної репутації̈ — це реальна діяльність закладу освіти та внутрішні й зовнішні комунікації.

✅ Налагоджуйте контакти

✅ Піклуйтеся про власний імідж

✍️Менеджер освіти повинен розмірковувати про себе, свій розвиток і найближче майбутнє — це все одно, що дивитися в дзеркало. Ви бачите, що вам подобається, а що ні, і корегуєте відповідно. Я заохочую вас працювати над собою новим. Читайте професійну літературу, відвідуйте конференції та беріть участь у роботі професійних спільнот. Дайте собі час на роздуми, щоб ви могли бути на висоті для своїх працівників, учнів і батьків.

📚Хочу порадити почитати для професійного зростання:

📖Книжка «Від керівника до лідера: як розвинути лідерську компетентність». Вийшла 19 вересня 2023 року. (Доступ: https://edirshkoly.expertus.com.ua/book?bid=100015)

📖Книга “100 відповідей про те, як розбудувати внутрішньошкільну систему забезпечення якості освіти”. Вийшла 31 січня 2024 року. Ця практико-орієнтована книга у формі запитань і відповідей — не «абетка» управління для початківців, а апробований на власній практиці автора вищий пілотаж управлінського мистецтва директора закладу освіти. Автор книги — Віктор Громовий, педагог-практик. Багато років він очолював відроджену гімназію ім. Тараса Шевченка у Кропивницькому. Став переможцем у номінації «Директор школи», отримав звання «Заслужений учитель України». На момент виходу книги — консультант Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників за напрямом «Управлінський менеджмент», шеф-редактор порталу «Освітня політика». (Доступ: https://edirshkoly.expertus.com.ua/book?bid=100022)

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: