Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ
Кажуть, що “Уроки щастя” будуть стартувати з вересня місяця… Не можу коротко, адже за вчителя болить. Якщо дочитаєте, буду вдячний.
Отже, вчителі будуть викладати такий важливий предмет, як «Урок щастя». Всі сьогодні про це говорять, даючи різну оцінку. Не можу не відмітити, що цей урок реально важливий. Але на мить зупиніться і задумайтеся, що “Урок щастя” мають викладати вчителі, які сьогодні і так перевантажені непотрібною роботою.
Запитаєте якою? Тримайте: підготуватися до уроків, зробити презентації, перевірити зошити, написати плани, поспілкуватися з батьками, перевірити роботи дітей, які на дистанційній формі освіти, зробити квартальні, семестрові, річні звіти, і це ще не все. ВИ не забувайте, що НУШ передбачає заповнення чималої кількості різних документів на кожну дитину. Чого варте свідоцтво на 7 сторінок. А тепер проведемо невеликі математичні підрахунки. У класі 30 учнів і на кожного по 7 листів - це мінімум 210 листів потрібно заповнити. Та не просто заповнити, а все детально розписати та дати індивідуальні рекомендації. І це ще не все! Обов’язково вчитель має проконтролювати, чи всі пройшли медичний огляд, чи всі на гуртках, чи все добре у дитинки вдома. Ой, як же я міг забути! Між тим всім ми швиденько декілька разів збігаємо в укриття. Зупинитися, щоб перевести подих, не можна, потрібно психологічно розвантажити дитину, розважити, провести урок. Не можна, щоб здобувач освіти занудьгував, треба постійно бути в тонусі. Після укриття швиденько заспокоїти батьків, що все добре і дитина почуває себе чудово. Не втомилися читати? То тримайте ще. Після всього цього вчитель має підготувати наочність, зробити презентацію, за вказівкою окремих керівників вийти на допомогу по господарству (листя, сніг та інше). І так кожного дня. І ТУТ ми повертаємося до «УРОКІВ ЩАСТЯ»! Серед всього цього «прекрасного» дня вчитель має зробити «щасливий» вигляд і йти проводити урок, який має нести дитині світле та корисне.
Ви не підраховували скільки і яких уроків ми втратили за навчальний рік у зв’язку з біганиною в укриття? То і не треба рахувати, адже цифра просто шокує. Та попри все вчителі роблять все можливе, щоб теми не пропадали. Для подолання освітніх втрат і розривів в новому 2024/2025 навчальному році вчителі мають передбачити не лише проведення уроків, а й організацію компенсаторних занять, індивідуальних і групових консультацій, навчальних екскурсій, проєктної діяльності тощо. ВЕСЕЛО, правда ж? Ще є бажання говорити про УРОКИ ЩАСТЯ???
А тепер спробую коротко про «щасливих» людей, які будуть викладати цей предмет. Оберніться навколо, зайдіть в інтернет (ТІКТОК або ж Instagram), подивіться скільки молодих і перспективних вчителів звільняються і з полегшенням про це говорять. А чому? Поясню: заробітна плата молодого вчителя від 6000 до 9000 гривень, і, як сказав міністр освіти, підвищення не чекайте. Але тут в мережі з’являється мега новина, що дітям дипломатів будуть повертати кошти ,сплачені ними за навчання за кордоном. Як ви думаєте, звідки ці гроші будуть братися? Звичайно ж, з бюджету. Весело?! Грошей на зарплату вчителям немає, а на це є!
Зверніть увагу, скільки сьогодні вакансій по всій країні на таку важливу посаду вчителя. ШОК! І у мене такий стан від того, що відбувається останнім часом в освіті.
І ось вам вишенька на торті - посада ВЧИТЕЛЯ є самою непрестижною професією!
Можу ще довго писати, але вже нема сил. До першого вересня залишилися лічені дні, а у нас, як завжди в державі, ніхто і нічого не знає.
Друзі, як Ви думаєте, хто в цьому винний? Пишіть свої думки в коментарях!
Колегам, вчителям, бажаю терпіння та сил у підготовці до 1-го вересня та уроків ЩАСТЯ! Вчителі завжди були сильними і цим центральна влада користується. АЛЕ НЕ МОЖНА МОВЧАТИ! Дуже скоро не буде кому викладати уроки в школі, і не тільки про щастя.
Коментарі
І так зрозуміло хто, собі підвищили зарплату, помічникам 130 тис. в місяць, тепер планують таку довічну пенсію ввести, ( грошей не вистачає через війну),а вчителям нічого не треба, вони і так щасливі...
Дякую за висловлену вами правду. Я теж хочу звільнитися, хоча 30 років у професії. Людське життя -це і є щастя, а чергова ініціатива зверху у сучасному кошмарі не робить нікого щасливим. Як у відомій фразі:"Курка не птаха - учитель не людина".
Щоб викладати щастя, треба бути щасливим. Якому щастю може навчити людина яка сама не щаслива?
Викладати уроки щастя , повина тільки людина з психологічною освітою, це психолог чи клінічний психолог.
А що ж таке щастя? Століттями намагаються вивести формулу щастя! А тут БАЦ! і все так просто - цілі УРОКИ!!! І, напевно, програму вже затвердили!? Дякую всім небайдужим до долі вчителів і нашої освіти! До І.Фаріон можна ставитися по різному, але не можна не погодитися з нею щодо розвалу освіти.
Я не погоджуюся з вашими коментарями.Коли я вчилася в школі,в класі був 41 учень,якщо одна дитина щось не розуміла ,то вчителька залишалася з нею після уроків.додому ходила,зошити провіряла,зараз вчителі на уроках засмучуються з дітьми,бо витрачають свої сили на репетиторство.де вони підробляють.а учні його не інтересують,не засвоїв матеріал,то його проблема
Уроки щастя? Що ще придумають? Освіту просто добивають вже тими недолугими реформами. Одна єдина реформа в освіті, від якої дійсно є користь - це ЗНО. І все. Про наші вчительські зарплати я мовчу. Це не зарплата - а допомога, щоб з голоду сім'я не здохла. І на рахунок попереднього коментаря. "Вчителька залишалася після уроків, додому ходили". Це все в минулому! Не хоче вчитися дитина - її проблеми, а не проблема вчителя. До вас додому часто прийде наприклад перукарка, щоб задарма вам зробити зачіску? Ну або приїде автомобільний майстер і скаже - "в мене сьогодні акція, я безплатно виконую покраску старих авто".
Для Ольги: Що ви плетете? В моєму класі, коли я навчався було,32 учні. З них 5-7 навчалися на 4 і 5, ще12-15 учнів вчилися на 3, 4 і 5. А чол.6 круглі трієчники. Решта мали не задовільно. Ніхто ні до кого не ходив, після уроків не залишали, бо ,,здобувачі знань" спритно тікали. Під кінець 8-го класу 2-х виключили з школи за не успішність.
Проблеми вчителів та освіти в цілому мало кого турбують.А чому?Тому,що мовчимо,а раз мовчимо-нас все влаштовує.Абсолютно вірна думка навчат и тих,хто хоче навчатися і мати знання.А бути репетитором вчителя змушує зубожіння.
Мене звільнили, бо школа на дистанційці і дітей мало залишилось. І чомусь у мене немає ніякого горя з цього приводу. Вчитель, як наркоман. Доки його не звільнять, не може звільнитись самостійно від цієї залежності. Нарешті я став заробляти пристойно, почав спілкуватись з людьми, відчув себе щасливим. Українські вчителі! Знайдіть в собі сили звільнитись від "нарко-педагого-залежності". Зробіть щасливими насамперед себе! А якщо державі буде потрібно (ви це зрозумієте з підвищення вчительських зарплат до рівня депутатів), тоді підете у школи проводити "уроки щастя"
А як вибратися із цієї пастки? Врятуй себе сам…
Якщо ти куратор (класний керівник). Особливо обурюють ДЕЯКІ сучасні Мамаші, які самі торгують на базарі трусами і носками, і повчають тебе вчителя з 15 річним стажем, як треба тобі, кандидату наук (!) вести предмети! А що її чадо палить за вуглами школи чи коледжу і регулярно тікає з уроків, то це винні винні вчителі! Скоро взагалі небуде кому читати пари ні студентам ПТУ, ні школярам. З таким відношенням. А ще плюс жебрацькі зарплати. Тому, я підтримую колег!
Не знаю скільки ще учителі будуть терпіти знущання над собою коли у них проснеться гідність ,чому не виконується закон про освіту?,якщо простий смертний порушує його притягують до відповідальності а ці'' Великі'' керівники ні,взяли і заморозили зарплати тільки не собі,там у наших міністрів взагалі нема здорового глузду,я знаю що якщо підвищувати зарплати то: збільшується купівельна спроможність,збільшується виробництво товарів збільшуються податки а у нас робиться все з точністю до навпаки , говорять війна а собі тим самим підвищують зарплати вчителю має бути достатньо 6-10 тисяч а міністрам і депутатам 100-500 тисяч і вчителі мають бути щасливі ввічливі і дякувати нашим панам Міністрам- пофігістам
На прикладах літературних героїв розбиралися і проблеми щастя. Для чого треба було зменшувати кількість уроків літератури, щоб увести уроки щастя 🤔🤔🤔🤔🤔
Ольга, якщо ти заздриш вчителям, які гребують гроші на репетиторстві, то йди працювати вчителем!вакансій повно! Попрацюєш хоч би 1 рік кожний день 24/7 годин, станеш щасливою за 8000 тис.грн в міс.і тобі дорога для проведення уроків щастя!не забудь почитати всі коментарі вчителів!Бажаю успіхів через рік жду твого коментар!
"Уроки щастя " повинен проводити щасливий вчитель: дома все гаразд, достойна зарплатня, творчість у роботі. Поряд з таким вчителем і учні будуть щасливі. З МОН треба всіх гнати- прозаседавшие дебилы
Повністю з вами згодна. Мабуть, в МОН всі щасливі, тому і вигадують все, що заманеться, показують як вони активно працюють. Просто жах, якщо у нас таке керівництво. І, дійсно, скоро не буде кому в школі працювати. Нехай тоді МОН працює в школах!
Звісно! Про "уроки щастя" говорять всі, а про знущання над вчителями - ЗАМОВЧУЮТЬ. Багато батьків і їх дітей не шанобливо ставляться не тільки до роботи вчителя, а й до самого вчителя. Вчитель не може зробити елементарного зауваження (сприймають як булінг і цькування), а вчителя можна принизити, насміхатися та, навіть, послати на... Це нормально?
Жоден міністр, депутат та і взагалі жодна людина не пройшла у світ великих і малих своїх досягнень не навчаючись у школі. Всі наші "верховні" теж навчалися у школі, а от тепер керують країною і ті хто їх навчали для них ХТО? Та ніхто, чхати вони хотіли на наші зарплати, на те як і що викладають у навчальних закладах. А вчителі початкових класів , судячи по заробітній платі, взагалі непотрібні. А для чого їм , взявши малявочок-6 РІЧОК, які навіть олівця ще толком не вміють тримати, засипають після 3 уроку, бо їм лише 6 рочків, коли у них навіть рюкзачок більший ніж вони самі, треба навчити вивчити всі букви і цифирки, донести до них ,що це дуже важливо!!! А в них у кожного вже телефони і світ знань на цьому закінчується. Спробуйте "великі розумники - міністри " навчити таких діток'. Навряд чи хтось спробує .
Дуже багато років була в школі ЩАСЛИВОЮ. Моєю стежиною пішло понад 60 вихованців. Тепер шкодую, що вказала їм цей вектор. Бо зараз я щаслива на уроці. Виходжу - згадую всі жахи обов'язкового непотрібу. Раби не можуть бути щасливими
Смілива назва навчального предмета! Незрозуміло, як нематеріальну категорію, яка не має чітко означених критеріїв, мають втиснути в якісь рамки! Не кажу, що щастя не має стандарту, це категорія абсолютно індивідуальна! Як на мене, то це намагання усе повітря втиснути в футбольний м'яч.Та ще й , на додачу, цей предмет мають викладати "найщасливіші" люди - українські вчителі, ті, що переважно , перейшли усі межі емоційного вигорання,в більшості своїй розчаровані ставленням суспільства до їх професії, кинуті в таку прірву, в яку вони ще ніколи не падали! Не чіпайте ЩАСТЯ! Дайте кожній людині самостійно його шукати і до нього йти! Щастя НЕ МАЄ СТАНДАРТІВ!Не можна комусь когось зробити щасливим! Можна тільки створити УМОВИ для щастя! А тут - цинічна підміна понять.
Я закінчила радянську ще школу. Підтверджують. Ніхто ні до кого не ходив і після уроків не залишався.. Учень мусив вчитися, бо мусив. І це не було погано. Це зараз зі вчт еля зробити срачку-підтирачку. УЧЕН Ьмає сам думати про свої знання, а не сидіти, як беця, і думати, що хтось буде шукати підхід,а самому зусилля докладати не треба
Люди, уроки щастя - це косплей зі московського урокі о важном. Наша зелена влада копіюю все московське. Це ж їхні кумири. Ну, так у Лєнки - скумбрії щастя у Форте-дей-мармі є, чи де вона там тепер живе. Які вам ще зарплати? Нє скіглітбю.ь,як казав класик. Радійте щастю 1 леді, У неї то щастя якраз є
Чесно кажучи, дивує цей споживацький підхід деяких батьків. За зайву копійку на базарі, морди б'ють. Лишалися після уроків. Коли таке було? . От спочатку, відроби ці уроки, потім займися репетиторством, то в кінці дня, тобі нічого не захочеться. Ну, а те що вчителів сприймають за рабів, так це зрозуміло. Мовчать вчителі, тому таке і ставлення
Урок щастя- це чергове нібито нововведення в освіті,але насправді,це має бути не урок,а частина уроку,бо цілий урок треба вчителю оплатити, а грошей на це шкода.... Яке майбутнє у держави,яка не дбає взагалі про освіту і вчителя?..... Адже молодих вчителів нема і не буде з такими підходами,а до тих,що залишилися, претензій не може бути: "яка зарплата- така й робота." Хоча багато педагогів і в цих умовах працюють якісно.
Пропрацював 35 років - думаю звільнятись бо окрім викладання свого предмету потрібно наймати чи діловода чи секретарку.
Це не НУШ, а повне знущання. А нам ще й міська влада пообіцяла, що субвенції не вистачить, тому сві уроки будуть по мінімальній кількості годин. Ото щастя!
Ну, а хто вам сказав ,що зелена влада прийшла зробити щось гарне .Вона прийшла остаточно зруйнувати українську державу,навіть таку,як вона є.Не подобається щось ,валіть на всі 4 сторони -так вам скажуть різноманітні начальники.Прекрасно:зарплати не треба буде платити.Маєте от щастя зелене,радійте,не обляпайтеся
Повністю погоджуюсь із всіма ,хто прийняв участь в обговоренні! Додайте до обов'язків ще підготовку дітей до олімпіад, час підготовки безоплатний, роботу в МАН під керівництвом учителя предметника, тому що адм.школи вимагає переможців, участь в різних конкурсах, за які також відповідає учитель предметник, ремонт кабінетів,тощо... Своєї дитині ніколи ніхто не порадить вступати до педуніверу, це я точно знаю... Тому держава точно скоро залишиться без учительства.
Усе більше занурюємося у паперовий непотріб. На, дійсно, корисні для учнів уроки не має часу, бо треба завжди, саме під час уроку, заповнювати папірці, які рвно (коли їх уже порозганяють!) скинуло зробити на вчора. Класні керівники й так проводять виховні години, з якими теж паперової писанини вистачає. На біса ще ці уроки щастя? Хтось знає, про що там можна говорити регулярно? Якщо знають ті, хто придумав, нехай і проводять. У нас завжди так: зроби то, не знаю, що.
На превеликий жаль в країні пропагувалися вєрки сердючки та 95 квартал,дебілізація нації ішла повним ходом.І зараз все ведеться до того,щоб винищити патріотів,знищити села закривши школи а частина щоб виїхала.І залишити жменю тупих неуків,якими легко управляти.
Уроки щастя повинні проводити ті...хто їх розробив для тих хто це придумав....ті хто буде проводити ..за зарплатню молодого спеціаліста...а хто слухати..їх на мінімальну пенсію ...і всіх до Оруела.в колгосп тварин
Для своєї дитини я обрала приватну школу, де немає такої маячні. Якби не було можливості, то дистанційно навчалися, але не так, як заставляє наших дітей ця дурна влада. Вибачте, сидячи по 5 годин в затхлому підвалі,де пліснява, немає норм повітря розповідати дитині про щастя? Це треба бути хворим на голову, щоб придумувати вчителям таку дурну роботу. Мій племінник вчився в державній школі, де прямим текстом вчителька казала, їх багато а я одна, якщо хочете щоб дитина щось знала, ходіть на додаткові( їх вартість була 200 грн/урок), навіщо така безкоштовна освіта.
Хто ще не зрозумів, пояснюю, чому все йде до того щоб знищити освіту. Дебілами керувати простіше. Але наші ВЧИТЕЛІ, ті хто відданий своїй професії, все одно навчають, виховують, піклуються про майбутнє, часто виконуючи функції батьків, які згідно з Законом повинні виховувати своїх дітей і відповідати за їхнє навчання. Але питають тільки з вчителів. В першу чергу щасливими своїх дітей повинні зробити батьки. А у нас звикли перекладати усю відповідальність на школу.
Приватні школи, приватні вчителі -- і ЖОДНИХ проблем!!! Й після четветого класу -- заочне навчання! Сучасна техніка дозволя наачатись УСЬОГО заочно! І, пробачте, директор української -- столичної!!! -- школи пише, що заповнвати тре ЛИСТИ, маючі на увазі -- АРКУШІ... Якщо директор ТАК володіє мовою, то ... Талану, панове!
А програму уроків щастя хтось бачив?..
Щастя у кожного різне. Комусь - золоті батони, комусь - яхти, а переважній більшості українців зараз - мирне небо та власний дім, живі та здорові рідні та близькі люди. Про яке щастя може бути мова??? Я вже не говорю навіть про " щасливих" вчителів - НУШ, МАН, МНТ, олімпіади та купа всього... І життя від з/п до з/п. Дякуємо Приватну за кредитку... В селі , з 30 р. стажу вчительська професія - валіза без ручки. Тому сіємо розумне, добре, вічне і...ЩАСТЯ! ХТО Ж , КРІМ НАС!!!???
У мадам зеленського точно клямка в голові перегорілі з її пропозицією так званих щасливих уроків.лізе мадам з пустою головою у всі дірки.сама є будівельницею за фахом,от і будуй і не лізь туди,де мізків не вистачає.
Добили освіту до ручки, як кажуть! А тепер цинічно будуть дітям про "щастя" розповідати! Дайте те щастя своїм мудрим керівництвом! Зробіть мир, повагу до вчителя, життя у спокої та достатку, не принижуйте вчителя навмисне, поширюючи у ЗМІ викривлені факти дискредитації! Почніть працювати на державу, на її розвиток, на її престиж у світі, дайте волю народу! Знищеним рабам будуть розповідати про щастя! Ми знаємо, що ви щасливі! Але чи щасливі ті, кому ви збираєтесь розповідати про "щастя"!!!? Схаменіться, циніки!
У тому що відбувається в державі винуваті громадяни. На виборах обрали суперпрофесійних слуг-менеджерів, які вирішують долю нас всіх. Казали мені колеги: "А какая разніца?" Мені було страшно за майбутнє дітей, а колеги раділи 4 000 $. Коли насєлєніє стане громадянським суспільством, тоді й заживемо. А поки ржемо з кровавими сльозами.
'Уроки щастя"- це просто маячня. Зараз війна про яке щастя можна говорити. Не смішіть людей. Довели освіту до занепаду , і про щастя говорим.
Щастя це коли тебе розуміють.Потрібно переглянути цей прекрасний фільм і зрозуміти, що щастя для кожного своє. Щастя для всіх це закінчення війни.
Я здивована тим, що наші високі посадовці заявляють що в Україні нічого подібного ніколи не було. А вони дивились програму з етики? Нехай відкриють програму та підручник, наприклад, Тамари Бакки. Невжк там немає цих тем? Я вчу дітей еииці з 2006 року в різних варіантах. 0, 5 годин на тиждень. Тим не менш говоримо про я- унікальність, рефлексуємо, усвідомлюємо себе. Говорммо про емоції, про щастя. Етика включає різні практики філософування. Я маю авторські, а також різних вчителів прекрасні методичні матеріали. Тому дивують такі заяви дуже. Виходить в Міністерстві не володіють інформацією.
Для Світлана. Чого ви звинувачуєте виборців? Хіба не при президентстві Порошенка уряд Гройсмана наплював на Закон про освіту, знехтувавши статтею про зарплату вчителів: ТРИ МІНІМАЛЬНІ ЗАРПЛАТИ - це ставка вчителя з категорією Спеціаліст.
Я любила свою професію, я люблю дітей.Щоб зацікавити їх, спонукати до вивчення математики, я знаходила багато цікавих матеріалів. Але яким учням це потрібно зараз?! Учні навіть підручники не відкривають, (а підручники дуже гарні), розв'язування задач знаходять в ГДЗ, якщо умову задачі придумала сама і дала в презентації - фотографують, вставляють у програму фотомат і отримують розв'язок. Додаткові заняття, заняття з подолання освітніх втрат - все це безкоштовно, за рахунок часу учителя. МО нарікає на низьку підготовленість учителя і тому всі пропонують пройти курси підвищення кваліфікації на семінарах, вебінарах, конференціях ... І знову за рахунок часу учителя. Ось вам і " ментальне здоров'я учителя". Успішність дітей, я впевнена на 100% , залежить від відношення до навчання батьків і їх дітей. Щодо щастя: у кожного розуміння щастя своє- хтось випив і щасливий, хтось купив дорогу машину, а (я з Херсонщини) хтось щасливий лягти спати у своїй хаті, у своїй постіллі і вранці проснутись
Коментар для Ольги. Коли Ви вчились і зуби безкоштовно лікували. А зараз за консультацію 400 гривень потрібно заплатити за 2 хв.
Учителям не піднімають зарплати вже століття.Останні роки аргументи,що економіка не дозволяє.Але кому треба,тим піднімають, і до 100000, і до 200000 ,і розказують,що в нас вчитель,лікар "найшанованіші",але треба ще "почекати")) скільки писали про підняття до 3-4 мінімальних зарплат,писали і ...
Кому в Україні щастя? Президенту, депутатам і всім кому війна стала рідною матір'ю. Навколо нас суцільна брехня і негатив. Хто придумав уроки щастя? Якийсь черговий недоумок. Таке враження, що воно сидить десь на Балі і дякує вчителям за своє щасливе майбутнє. За законом збереження маси: гроші, які вкрали у вчителів, обов'язково переходять в чиїсь кишені. Ото і є щастя.
Хочеться вже зараз. Вчителька - пенсіонерка. 30 р. Стажу
Дітям і без того вистачає уроків. До 15-00 в школі, потім ще домашню роботу вчити, а деякі ще на гуртки ходять. Зараз ще тревоги, діти не висипаються, світло вимикають. Краше зайвий час відпочити ніж на уроках щастя сидіти.
Скільки вже говорили,що діти перевантажені.А тут ще щось придумали.Донька в школі навчалася,то навіть директор школи говорила,що є зайві предмети в старших класах. так, є вчителі які працюють на " репетитерство", але ж забуваємо головне: почніть батьки з себе: навчіть шанувати роботу педагога. Правильно пишу ь:" Ідіть працювати вчителем,а тоді вже пишіть, що вчителі погані".
Я підтримую всіх, хто висловив думку про наболіле. Сьогодні нашу хорошу освіту і вчителя опустили так низько, я ніколи вони ще не були. Про які уроки щастя може йти мова, коли вчитель живе від зарплати до зарплати. Якому недоумку прийшла така ідея. Наші можновладці все списують на війну. А тим часом вони збагачуються. Чому держава передала обов'язки виховання дітей на вчителів? Чому вчитель повинен відповідати за те, що підліток вештається де завгодно? Вчитель у нас немає ніяк прав. Кожен може принизити його гідність. І це все з дозволу держави, бо батьки в усьому праві, а вчитель винен у всьому. У МОН хіба не знають скільки вчитель витрачає коштів із зарплати, щоб його кабінет був оснащений за останніми нововведеннями??? Сучасного вчителя так замордували різними реформами, що вже від них. плювати хочеться. МОН звикло, що вчителі і терплять усе, мовчатимуть. Інакше залишитися можна без роботи. Молоді вчителі не будуть працювати за таку мізерну плату. І не соромно придумувати уроки щастя в той час коли владні структури збагачуються за рахунок зубожіння народу. Хто придумав цей урок, той нехай його і викладає Вчителі не бачать своїх дітей, бо треба віддавати себе іншим дітям
Та який там нафіг "урок щастя"?!!! Була у нас етика, а тут впарюють фігню, щоби пояснювати лояльність до транс гендерів і лгбт!!!! Фігня аморальна і не потрібна!!!!!!
Діти перевантажені, вчителі перевантажені. Перед тим, як вводити нові уроки, варто полегшити програму і скоротити навчальний матеріал. Діти перестають вчитися, бо не в змозі виконувати все, що від них вимагається. У них не вистачає часу, щоб розібратися з матеріалом і якісно його засвоїти. Робочий день учня середніх класів, якщо враховувати домашні завдання, перевищує стандартні 8 робочих годин на день. Учбова програма має бути такою, щоб більшість учнів могла її засвоїти в нормальному режимі, а не роблячи домашні завдання до півночі і наймаючи репетиторів. А зараз, враховуючи постійні тривоги і відключення електроенергії, тим більше.
Не так давно в російську думу була внесена пропозиція створити Міністерство щастя ( ідея належить матвієнко). Нічого не нагадує?
Ну,поговоріть,поговоріть.А сидячи на нараді,будете кивати головами,коли директор буде впарювати вам ці уроки щастя.І ніхто не встане і відкрито не заперечить.Бо раби і є раби.А начальство буде казати :щось не подобається, то забирайтеся. А сміливі тільки у соцмережах коменти строчити
Зате уроки дебільної толерантності вже є.Правда,не окремим уроком
Шановні колеги! Допоки ми будемо мовчати, нічого не зміниться. Давайте кожен з нас, працівників освітньої галузі, письмово звернеться до міністерства освіти, управління освіти, омбудсмена, урядової державної ліній- і напише свої скарги, побажання, пропозиції. Якщо ці звернення набудуть масового характеру, реакція буде. То ж почнемо зміни з себе!!!
Винні самі вчителі. Мало того, що взяли на себе обов'язки держави, в лиці міносвіти, то ще й мовчки виконують абсолютно нікому не потрібні, абсурдні, ЗЛОЧИННІ накази, знищуючи своє здоров'я та здоров'я дітей. Про знищення освіти я вже не кажу.
Поки вчителі мовчки тягнутимуть усе, що на них вішають, тягарі тільки збільшуватимуться. Навіть на найнижчому рівні- на педрадах - ніхто не скаже й слова. Про щось більше вже мовчу. Чому ж ми, такі розумні, ніяк цьому не протистоїмо? І чому, власне, вчимо дітей своїм прикладом? Мовчати,(розмови за кутами не враховуються), тягнути і накопичувати образу на несправедливість- лише цьому?
А електронні журнали заповнити скільки часу потрібно,бо вдень вони ,,зависають'', працювати можна тільки вночі.
Був освітянський профсоюз, щоб не казали, але це була та установа, яка захищала наші права. Якщо щось не подобалось, що ж, можна було змінювати, орієнтуючись на роботу профсоюзів за кордоном( особливо у відношенні оплати праці). А запропоновані поодинокі скарги на ,,щастя'', як бачимо, ніхто не чує. Інтегровані уроки пройшли, історію України теж уже ,,пройшли'', можна забути, другу державну мову маємо( хоч тут погоджуюсь: ,,какая разніца'' - російська чи англійська?), ще для закріплення ,,уроки щастя''....Моє особисте враження від роботи освітніх реформаторів - суцільний популізм, ,,потьомкінські дєрєвні'', за фасадом яких кошти з багатьма нулями. А потрібно з цієї різновекторної діяльності залишити чіткі, прості і зрозумілі, дієві орієнтири, які допоможуть виховати справжнього українця, вільну людину, яка навчаючись в школі засвоїть не тільки знання, а здобуде навички жити за встановленими розумними правилами, буде розуміти і бачити причинно-наслідкові зв'язки своєї діяльності, а особливо перестане позувати для фото та відео, аби чиновники від освіти могли прозвітувати про зроблену роботу...Треба довіряти реальному шкільному життю, тільки з нього мають починатися нові ідеї і реформи, а щоденні безкінечні, абсурдні звіти тільки шкодять вихованню дітей.
А шо там по грошах?Ну ти же вчитель.Маєш жити Божим духом.Коли т и вчився,знав на що йшов,тепер не скигли.Скажуть вам чиновники.А ще зараз війна,треба об'єднатися навколо...Навколо чого ж об'єднатися ?Знаю.Навколо Форте-дей-мармі.І буде вам щастя
Дійсно, Ви правду написали, що були такі часи. Продовжу далі: якщо дитина на кінець 1класу не вміла читати, то за поданням вчителя і рішенням комісії її переводили в школу для розумово неповносправних без згоди батьків. Якщо дитина отримувала 2 за рік - її залишали на другий рік. Якщо дитина мала низькі оцінки, порушення дисципліни, тощо, то батькам на роботу школа надсилала лист, що батьки не приділяють достатньої уваги вихованню своєї дитини - і за рішенням зборів трудового колективу батьків карали - позбавляли премій чи путівок, переносили чергу на квартиру і т.п. А ще тоді вчителі отримували заробітну плату більшу ніж інженер на заводі. І витрачати вільний час на репетиторство не було потреби. Якось так
Ну,ви згадали,що там колись було.Тепер мамаша прибігає до школи зчиняє скандал,і всі стеляться перед нею.Постійні крики про булінг,про невміння знайти підхід.А про те ,що учень має хоч до книги заглянути:ні,не чули
Додати коментар