В загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався методичний булінг вчителя

В загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався методичний булінг вчителя
Дата: 26.12.2024

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти

Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг. Йдеться про методичний булінг вчителя. Коли кожен день т.з. канікул проводяться семінари, навчання, вебінари  та інша методична солянка, користі з якої абсолютно ніякої. І мета якої одна єдина - звіти та фотографії, щоб виправдати функціонування методичних курників, в котрих по засідали, образно кажучи, квочки, котрі квохчуть, квохчуть і квохчуть, намагаючись чомусь (як правило - невідомо чому)  навчити вчителя. Тож укотре переконуюся в мудрості Григорія Сковороди, який писав: «Не вчіть яблуню родити яблука. Краще відженіть від неї свиней». Якщо вчитель захоче чомусь новому навчатися - то він це чудово зробить і без отієї методичної солянки, якою його забембують під час канікул. А якщо не захоче, то навіть коли  міністра освіти поставите в ролі ментора, - не допоможе. Учитель - не шкатулка, в яку чужий може напхати якусь інформацію, наче папірці чи фантики. Учитель повинен бути мотивований підвищувати свій фаховий рівень. І він достатньо ерудований для того, щоб дати оцінку цінності тієї інформації, котру йому навʼязують майже силоміць. Тож, панове методисти та інші навчителі учителів. Дайте спокій вчителю. І зробіть так, щоб він хотів скористатися вашими послугами. В іншому випадку - їм грош ціна на базарі у невеликому містечку навіть не у базарний день.

P.S. Агенти змін, котрі й довели нашу освіту до «змін» на гірше, стисло моталися світами, вивчаючи той досвід, щоб образно кажучи, почали африканську (фінську, шведську, польську та ін. ) пальму в український ґрунт. Але про те, що педагоги, скажімо, в Німеччині, Франції та інших країнах під час канікул до шкіл не ходять - не бачили і про цей досвід мовчать.

 

Дивись також:

Вподобайки:

28
7
0
1

Коментарі

Олександр

Хоч одна людина сказала правду

Ескулап

Всі теревенять про симптоми....не дай Боже поставити діагноз....

Оксана

Самі собі суперечити! Ось уривок із вашої чергової статті: " коли сьогодні почув у метро, як зграйка шестикласників російською, жваво та з матюками обговорювали, як вони сказали "прикол", з їхнім однокласником, коли той на уроці "послав" вчительку, стало дуже сумно... Уявляю, як "весело" тій вчительці. А що вона може зробити? Вигнати з класу? Не дай Бог. Знизити оцінку? Не має права. Записати в щоденник? Ага, допоможе, як мертвому припарка. Зателефонувати батька учня? Інколи від них можеш почути таке, що.... Відвести учня до директора? Ой, не смішіть... Застосувати засоби педмайстерності? Та, якби їх знати й уміти... То що?" То, може вже "вигоріли"? І у 70 років, пора б уже на відпочинок?

Алла

Дайте вчителю можливість відпочити під час канікул. Вчитель сам знайде що йому потрібно. Не потрібно насильно заставляти впроваджувати якісь педагогічні новинки.

Моня

Ми закрили 42 відсотки шкіл......ось що таке реформи...і...просвітництво....

Додати коментар

Новини:

Поділитися: