Школярі та школярки (від 7 до 12 років) можуть опанувати навички кібербезпеки, граючи в освітню онлайн-гру Spoofy. Вона допоможе дітям і підліткам перевірити свої знання з кібергігієни та докладніше дізнатися про загрози, які можуть трапитися в мережі. Онлайн-гру розробила консалтингова група CGI у 2019 році. За підтримки Telia вийшла естонська версія, після чого компанії разом з Office of Electronic Communications запустили гру українською мовою.
Пограти онлайн можна тут.
Завантажити гру всі охочі можуть за посиланнями:
✔ для Android;
✔ для iOS.
Згідно з даними дослідження “Служби порятунку дітей”, 33,7% українських учнів і учениць проводять в інтернеті від 3 до 5 годин щодня, а 13% – від 5 до 7 годин. Більшість підлітків беруть телефони приблизно 50 разів на день, причому, як розповіли аналітики, найчастіше – у шкільний час.
Користуючись інтернетом з раннього віку, діти часто не усвідомлюють усіх потенційних загроз. Зокрема того, що інтернет безпосередньо впливає на повсякденне життя, а тому слід уважно обирати нових друзів в мережі та пильно слідкувати за онлайн-покупками.
Spoofy – це онлайн-гра про кібербезпеку, яка розповідає про загрози, з якими діти й підлітки можуть зіткнутися в інтернеті, через реальні життєві ситуації.
На початку гравець опиняється в космічному кораблі, де його знайомлять із найважливішими діями. Робот розповідає, як:
✔ використовувати панель, аби вибрати кібергероя, рівень, гучність голосу, мову й купити кіберулюбленця за енергетичні зірки;
✔ збирати предмети;
✔ приміряти головні убори тощо.
Через панель управління користувачі й користувачки також можуть обнулити свої результати й почати гру заново.
Загалом дітям пропонують пройти 4 різні рівні (у будь-якій послідовності) й виконати цікаві кіберзавдання, орієнтовані на розвиток цифрових та соціальних компетенцій, навичок комунікації та самовизначення:
1. “Школа”. На цьому рівні основну увагу приділяють правилам поведінки в інтернеті. Кібергерой повинен допомагати дітям та дорослим, яких він зустрічає в школі та її околицях. Для цього слід підібрати ігрові предмети (навушники, іграшкового зайця, аксесуари), а також виконати шість завдань;
2. “Парк”. Тут кібергерой повинен допомагати переважно дорослим, а в центрі уваги знаходиться питання кібербезпеки. На цьому рівні можна збирати різні предмети або одразу почати виконання завдань. Крім того, деякі з них передбачають спілкування з декількома людьми, а частина завдань відкривається лише після проходження попередніх;
3. “У бабусі”. Головна тема рівня – це інтернет-шахрайство та злочинність у мережі, а основне завдання – знайти вкрадену гуску та її яйце, а також передати злочинця поліції;
4. “День народження”. На цьому рівні порушуються вивчені раніше теми: паролі та захист пристроїв, розміщення фотографій в інтернеті та покупки в мережі.
Рівні “Школа” та “День народження” коротші та простіші, тож діти можуть з легкістю пройти їх самостійно. “Парк” – трохи складніший, а рівень “У бабусі” найкраще підійде для дітей старшого віку.
На офіційному сайті гри діти й дорослі можуть також ознайомитися з основними принципами кібергігієни, які стосуються:
1. обміну фотографіями;
2. запитів на додавання в друзі;
3. речей, які пропонують в інтернеті нібито безплатно;
4. спілкування в мережі;
5. злому пристроїв, тобто їхнього використання з метою отримання доступу до системи або даних.
Для батьків і освітян на порталі також доступні спеціальні посібники. Ознайомитися з ними та завантажити матеріали можна за посиланнями:
У порадниках дорослі знайдуть опис гри та інформацію про теми, які піднімаються під час проходження різних рівнів.
Коментарі
Додати коментар