Вшанування пам’яті жертв голодоморів

Вшанування пам’яті жертв голодоморів
Дата: 23.11.2021

Щороку у четверту суботу листопада (цьогоріч – 27 листопада 2021 року) ми вшановуємо мільйони українців, вбитих під час Голодомору, хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міст, біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах та в Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

«У пам’ять про скорботний 33-й» – таку назву має віртуальна виставка-спомин, присвячена Дню пам’яті жертв голодоморів, яку підготували Валентина Суткова, завідувач бібліотеки, та Віра Веровенко, бібліотекар КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». На виставці представлено видання  про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. Дослідження науковців, краєзнавців, місцевих поетів і письменників, учителів і учнів закладів загальної середньої освіти про наслідки голодомору на території Київської області переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу.


Урок для старшокласників “Голодомор 1932-33 років”
 
Тема Голодомору  складна для пояснення, тому потребує особливої підготовки з боку вчителя. Музейна команда підготувала розробку уроку на тему “Голодомор 1932-1933 років” для учнів старших класів, щоб полегшити освітянам виклад теми.
 
Урок охоплює наступні підтеми: колективізація, “розкуркулення”, спротив геноциду, механізм злочину, шляхи виживання та пам’ять про Голодомор. Заняття передбачає поділ на групи та виконання мініпроєктів із використанням історичних джерел – свідчення, документи, плакати, фотографії, карти тощо.

 

Ми зібрали всі необхідні матеріали як для вчителя, так і для учнів, більше не потрібно витрачати час на пошук додаткової інформації.

Завантажити план уроку

Навчальний посібник “Голодомор 1932-1933 років – геноцид української нації”

 

Ви маєте можливість безкоштовно отримати видання  «Голодомор 1932-1933 років – геноцид української нації». Цей навчальний посібник може бути використаний при підготовці до уроків з історії України, громадянської освіти та виховних заходів з теми Голодомору.

 

На сторінках книги ви знайдете фактологічний матеріал поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму. Видання містить документи, фотографії, статистику та карти, що доповнюють історичний наратив. Актуальними є теми, присвячені формам опору українців, аналізу моделей поведінки організаторів, виконавців злочину проти української нації.

Навчальний посібник «Голодомор 1932-1933 років – геноцид української нації» стане чудовим помічником для вчителів історії, правознавства, громадянської освіти.
Отримати навчальний посібник

Відвідайте Музей Голодомору онлайн

 

Екскурсія Музеєм Голодомору доступна онлайн
 
Це унікальна можливість потрапити до музею просто з дому, зі своєї школи чи з будь-якого куточку світу.
 
Команда музею з турботою ставиться до кожного відвідувача, однак карантинні обмеження вимагають змін у нашій роботі. Ми подбали, щоб під час віртуального відвідування збереглася жива взаємодія з екскурсоводом.
 
Формат відеоекскурсії дає змогу зануритися в атмосферу музею, дізнатися про історію Голодомору, переглянути уривки відеохронік, почути свідчення очевидців та побачити унікальні предмети.
 

Онлайн-тренінги та інтерактивні уроки

 

 
 
Онлайн-тренінг «У пошуках права» (для підлітків 10–14 років)
 

Під час заняття лектор музею розповідає про сучасні права людини, закріплені в міжнародному та національному праві, та допомагає дітям усвідомити небезпеку байдужості до дискримінації та порушення свобод.

   

 

Інтерактивний урок «Історія одного щоденника» онлайн
(
для учнів 9–11 класів)
 
На занятті учні працюють з джерелами особистого походження (щоденники) та візуальними джерелами (світлини), дізнаються про основні аспекти політики комуністичного тоталітарного режиму (процеси колективізації і розкуркулення) та становище українців у 1930–1933 роках (зокрема під час Голодомору-геноциду 1932–1933 років) крізь призму спогадів учительки з Харківщини Олександри Радченко.
   
Інтерактивний урок «Геноцид — що це?» онлайн
(
для учнів 10–11 класів)
 
Під час уроку слухачі дізнаються про походження і значення терміну «геноцид», про прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, її ініціатора Рафаеля Лемкіна та його погляд на Голодомор як геноцид української нації. На занятті учні проаналізують тексти постанов та розпоряджень 1932–1933 років, якими керувалися виконавці Голодомору, а також переглянуть відеоспогади свідків Голодомору, які ілюструють геноцидні дії, спрямовані на знищення українців.
 
Зареєструватись на онлайн-заняття

Відвідайте Музей офлайн

 

 

Запланувати візит
Звісно, будемо раді Вашому  офлайн-візиту до Музею Голодомору.  Працюємо в звичному режимі з урахуванням  карантинних обмежень.
   

Додатково див.

Урок до Дня пам’яті жертв Голодомору: Вчительський конструктор

Всеукраїнський форум «Сила пам'яті: молодь говорить про Голодомор»

Методичні рекомендації щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні від Рівненського ОІППО

Слідкуйте за новинами:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар