Усі завдання національного мультипредметного тесту є цінним ресурсом, який може бути використаний багаторазово в наступних циклах тестування.
Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, коментуючи питання нерозголошення змісту завдань НМТ, що були використанні цьогоріч.
В УЦОЯО наголошують, що тестові завдання розробляють з визначеною метою – бути елементами цілісних інструментів оцінювання, метою якого є рейтингування майбутніх вступників.
«Усі завдання, які розробляє Український центр, мають тривалий цикл підготовки – розроблення, кількаразове експертування, апробування, доопрацювання, а тому є цінним ресурсом, який може бути використаний багаторазово відповідно до визначених цілей діяльності центру», – зазначають в УЦОЯО.
Окрім того, у Центрі підкреслюють, що збереження використаних на тестуваннях завдань конфіденційними є узвичаєною практикою в умовах проведення комп’ютерних оцінювань.
«Це дає змогу накопичувати базу якісних тестових завдань задля забезпечення об’єктивних і достовірних результатів за підсумками їх використання на реальних тестуваннях. У перспективі використання таких завдань уможливить проведення порівняльних досліджень тощо», – йдеться у повідомленні.
Також в УЦОЯО, посилаючись на практику інших країн, зазначають, що в багатьох освітніх системах не оприлюднюють тестові завдання, які використовують для проведення випробувань, метою яких є відбір вступників до закладів вищої освіти, на відміну від завдань, які використовують для проведення випускних випробувань (матуральних іспитів на зразок української ДПА).
«Для порівняння: матуральні тести в Польщі є загальнодоступними після проведення тестування, натомість відомі у світі тести SAT або ACT, що призначені для відбору до вишів, можна знайти лише як окремі приклади в спеціальних посібниках для абітурієнтів. Нагадаємо, що НМТ є тестуванням, результати якого необхідні лише для вступу до вищої школи і не враховуються як результати ДПА», – акцентують в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Коментарі
Додати коментар