Зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників

Міністерство освіти і науки України відповідним наказом від 09.09.2022 р. №805 затвердило Положення про атестацію педагогічних працівників.

Документ набирає чинності з 1 вересня 2023 року.

Підпункт 3 пункту 3,  набирає чинності з дня його офіційного опублікування та передбачає, що педагогічним працівникам, які до набрання чинності цим наказом, успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати, проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання.

Атестація педагогічних працівників є обов’язковою. Вона може бути черговою або позачерговою. Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років.

За результатами атестації передбачають:

➡встановлювати відповідність/невідповідність педагогічного працівника займаній посаді;

➡присвоювати наступну, понижувати чи підтверджувати кваліфікаційну категорію;

➡підтверджувати/не підтверджувати, присвоювати/не присвоювати педагогічне звання;

➡присвоювати або підтверджувати тарифний розряд.

Додатково див. Деякі питання атестації педагогічних працівників з 01.09.2023

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

А як щодо присвоєння атестаційних категорій асистентам вчителів. Я пропрацювала 25 років вчителем початкових класів, потім не мала роботи і пішла працювати асистентом вчителя, маю вищу категорію, а зарплату отримую по12 тарифному розряду. Я думаю це питання треба розглянути. Це також педагогічна посада.

32 2

Людина,яка закінчує вищий навчальний заклад вже має спеціаліста диплом ,або магістр як у грошовому еквіваленті різниця буде після атестації на спеціаліста людина без педагогічної освіти атестується після двох років зразу на спеціаліст другої категорії ,а з педагогічною освітою на спеціаліста

10 2

Більше 15, менше 15, а якщо 15?

5 0

Добрий день чи можуть атестуватися на категорії педагоги ,які не мають фахової педагогічної освіти?

0 1

Якщо Всеукраїнські перемоги на на платформах Всеосвіта, "На Урок", вони рахуються, щоб атестуватися з 1 категорії на вищу?

1 0

Маю стаж 35 років. Освіта педагогічне училище. Чи можу я атестуватися на присвоєння звання старший вчитель.

6 2

Доброго дня. Комісія якого рівня приймаєьрішення про присвоєння педагогічного звання "старший учитель" та про відповідність раніше присвоєного звання "старший учитель"? Який п. документу це регламентує? Дякую.

1 1

Додати коментар