Автор: Karashevych Inna
Вже 5 років, як в освіті активно почали використовувати «змішане навчання». На жаль, навчатися цієї методики ми розпочали під тиском обставин, які спочатку спричинила пандемія, а вже пізніше й воєнний стан. Звісно, очне навчання, що включає активну комунікацію всіх учасників процесу, ніщо не замінить, але й змішане навчання можна організувати так, щоб якомога було менше освітніх втрат з математики.
У кожного вчителя є свої дієві методи для ефективного навчання. Я пропоную розглянути, ті, які допомагають мені проводити практичне та дієве змішане навчання.
Наприклад, завтра у мене урок геометрії у 8 класі з теми «Центральні та вписані кути». Аналізуючи, скільки вже уроків ми провели в укритті, не виключаю, що й завтра може бути така ж ситуація, але тему учні мають засвоїти. Отже, потрібно подбати про змішаний формат, що й роблю:
📌1. Найперше я подбала про створення у месенджерах груп математики по кожному класу окремо, де ми обговорюємо та вирішуємо з дітьми дуже багато питань, тобто є постійна комунікація та зворотний зв'язок, що дуже позитивно впливає на всі форми навчання.
📌2. Організовую опрацювання теоретичного матеріалу наперед вдома, тобто використовую методику «перевернутий клас». Тут мені стає в нагоді урок від ВШО https://www.youtube.com/watch?v=QD-zZnZ2tS4, теоретичний матеріал із підручника та, за потреби, відео пояснення та розбори завдань.
📌3. Також для відпрацювання умінь додому можна дати інтерактивне завдання, гру чи опитування. Різноманіття платформ для організації цієї частини навчання просто вражає, в кожній є своя родзинка. Як приклад, завдання від Мatific, https://www.matific.com/ua/uk/home/maths/episode/WorksheetInscribedAnglesProofMain/ яке можна виконати як самостійно, так і взяти участь в бліцтурнірі. Таке завдання допоможе відпрацювати теоретичний матеріал.
📌4. Вже в школі, на уроці, узагальнюю отриману учнями вдома інформацію. Разом розбираємо питання, які виникли в процесі самостійного навчання.
📌5. Геометрія - такий предмет, який тільки теорією не вивчиш, тому потрібно максимально відпрацювати вміння розв’язувати задачі. Тут найкраще підійдуть традиційні методи: підручник, дошка, крейда… Але напрацювання необхідних вмінь можна організувати під час практичних онлайн зустрічей та записом такої зустрічі для відсутніх учнів.
📌6. Наступним етапом можна провести самостійне відпрацювання вмінь або роботу в парах. Все залежить від самих учнів: одні ефективно працюють самостійно, інші краще орієнтуються в парній роботі, а ще частина потребує допомоги вчителя. Тому одночасно – це різні форми роботи для різних потреб учнів.
📌7. Mentimeter стане в нагоді вже на наступному етапі — підбиванні підсумків. Поки частина учнів відповідає в класі, інші можуть поділитися своїми думками в інтерактивній формі.
📌8. Для домашньої роботи, різнорівневі завдання доцільно поєднати з невеличким тренуванням (квіз) від Всеосвіти https://vseosvita.ua/test/start/ohw558. Ця платформа окрім звичних нам тестів та вебквестів, вже має можливість створення квізів та флешкарт.
Час, коли можна було чітко спланувати свій урок, залишився у минулому. Я як вчитель, звісно, намагаюся все спланувати, але, на жаль, розрахувати, коли точно буде тривога чи коли її не буде, я не можу. Тому фактично ми навчаємося очно, але змішаний формат (вже в новій своїй інтерпретації) так нас і не залишив.
Коментарі
Додати коментар